Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да го променам случајот до ГОРНО / пониско / Правилно во Google Лист?

Оваа статија зборува за тоа како да го смените случајот до ГОРЕ, понизок или соодветен случај во листот на Google.

Променете го случајот во листот на Google

Промена на случај на реченица во лист на Excel добра идеја3


Променете го случајот во листот на Google


За промена на случај во Google лист, формулите се лесни.

Изберете ќелија која сакате да го поставите резултатот, а потоа изберете една од подолу формулите како што ви треба,

За мали букви = пониска (A1)

За ГОРЕНА случај = горниот (A1)

До правилен случај = правилно (A1)

Потоа притиснете Внесете клуч за да го добиете резултатот.


Промена на случај на реченица во лист на Excel

За да го смените стрингот во реченицата, можете да аплицирате Kutools за Excel"S Промена на случај алатка.

Kutools за Excel, со повеќе од 120 корисна функции, ги олеснува вашите работни места.

По инсталирањето Kutools за Excel, направете го како подолу:(Free Download Kutools за Excel сега!)

1. Изберете ги ќелиите што ги користите и кликнете Kutools > Текст > Промена на случај. Погледнете го екранот:
Документ за промена на документот на Google го менува случајот 1

2. Во Промена на случај дијалогот, проверете ја опцијата како што ви треба.
Документ за промена на документот на Google го менува случајот 2

3. клик Ok, случајот е променет.

Документ за промена на документот на Google го менува случајот 3 doc стрелка десно Документ за промена на документот на Google го менува случајот 4Препорачани алатки за продуктивност

Канцеларија јазиче

златна ѕвезда1 Донеси практични табулатори за Excel и друг канцелариски софтвер, исто како Хром, Firefox и нов Internet Explorer.

Kutools за Excel

златна ѕвезда1 Неверојатни! Зголемете ја вашата продуктивност во 5 минути. Не треба посебни вештини, освен два часа секој ден!

златна ѕвезда1 300 Нови функции за Excel, Направете Excel многу лесен и моќен:

  • Спој ќелии / редови / колони без губење на податоци.
  • Комбинирајте и консолидирајте повеќе листови и работни книги.
  • Споредете ги опсезите, копирајте ги повеќекратните граници, претворете го текстот во датум, единица и конверзија на валути.
  • Сметајте по бои, подредени страни, напредна сортирачка и супер филтер,
  • Повеќе Избери / Вметни / Избриши / Текст / Формат / Линк / Коментар / Учебник / Алатки за работни листови ...

Екран за Kutools за Excel

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.