Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да вметнете коментари во коментари во е-порака во Outlook?

Во Outlook 2010, можете да внесете коментари во е-порака со користење на копче за кратенки. Ве молиме погледнете ги следниве упатства.

Вметнете ги изговорите за коментари во е-порака во Outlook

Лесно вметнете или отстранете коментар во Outlook со Kutools за Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Вметнете ги изговорите за коментари во е-порака во Outlook

1. Компонирајте ја вашата нова е-пошта со кликање Нова е-пошта копче.

Или отворете е-пошта која сакате да одговорите, одговорете на сите или напред, а потоа кликнете Одговори, Одговори на сите or Напред за уредување.

2. Означете (двоен клик или изберете) зборот или текстот за кој сакате да коментирате.

3. Потоа притиснете Ctrl + Alt + M за да го внесете коментарот. Кога појавувањето на коментарот ќе се појави, додадете го вашиот коментар за тоа.

4. Ако сакате да го отстраните коментарот, ставете го курсорот врз коментарот и десен клик на него. Потоа одберете Избриши коментар опција за отстранување на коментарот.


Лесно вметнете или отстранете коментар во Outlook со Kutools за Outlook

Со Нов коментар корист на Kutools за Outlook, лесно можете да додадете коментари во телото за е-пошта во Outlook кога креирате, одговарате или препраќате е-пораки. Ве молиме да го направите следново.

1. Во прозорецот Порака што го составувате, одберете ја содржината на која сакате да додадете коментар, а потоа кликнете Kutools > Нов коментар. Погледнете го екранот:

2. Сега изгледот на коментарот веднаш се прикажува во телото на е-поштата. Внесете го вашиот коментар во коментар кутија.

Белешки:

1. За отстранување на коментар, можете да ја одберете содржината со коментар што сакате да го отстраните, а потоа кликнете Kutools > Избриши коментар > Избриши коментар. Погледнете го екранот:

2. За отстранување на сите коментари од телото на е-пошта, ве молиме кликнете Kutools > Избриши коментар > Избриши ги сите Коментари. Погледнете го екранот:

3. Оваа алатка може да се примени само во Outlook 2010.

Ако сакате да имате бесплатен пробен период за оваа алатка, одете на бесплатно симнете го софтверот прво, а потоа одете да ја примените операцијата според горните чекори.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Ralfheinz · 28 days ago
  Hello to all of you I am a man who offers money loans to people in urgent need and to society who are in need of funding. Contact me for all your loan application from 5,000€ to 6,000,000€. For more information, contact me by my email address: ( kolaralfheinz@gmail.com ) Whatsapp: +33756941813
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Doodal · 4 months ago
  I am really just interested in the commenting tool, but alas, doesn't appear as an option with Outlook 2016 and Office 365 ;(
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  kati maxwel · 1 years ago
  Hello, this is really informative blog! Thanks for sharing. If Are You Looking Office.com/setup Support for Instant Solution? Just Give a Call our Office.com/setup 1877-220-8885 or visit here for more support: http://www.office-comsetup.net/office-com-setup.html
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Smithd393 · 1 years ago
  Nice read, I just passed this onto a friend who was doing some research on that. And he just bought me lunch since I found it for him smile So let me rephrase that Thank you for lunch! Whenever you have an efficient government you have a dictatorship. by Harry S Truman. geeefbfgfcefadde
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  George · 3 years ago
  Hi

  I'm using ourlook 2010.
  adding comment with this addon worked fine with my home PC but didn't work at all at work.