Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да додадете адреса на испраќачот до листата на блокирани испраќачи во Outlook?

Можеби секогаш добивате многу реклами или несакани е-пошта од некој што не го познавате, а вие се чувствувате нервозни да ги примите повторно и повторно, во меѓувреме, да ги избришете е задача одземаат многу време. Во оваа ситуација, можете да додадете овие испраќачи во блокираната листа, и кога ќе ги примите нивните е-пошта следниот пат, пораките ќе бидат автоматски префрлени во папката Несакана е-пошта. И како може да додадете испраќачи на адреси до блокираната листа за да ги филтрираат овие пораки?

Додајте една адреса на испраќачот до листата со блокирани испраќачи со функцијата Испраќач на блок

Додајте повеќе адреси на испраќачи до листата на блокирани испраќачи со Опции за несакана е-пошта

Додајте повеќе адреси на испраќачи до листа на блокирани испраќачи со Kutools за Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Додајте една адреса на испраќачот до листата со блокирани испраќачи со функцијата Испраќач на блок

Со ова Блокирај го испраќачот функцијата, можете брзо да ги блокирате сите пораки од избраната е-адреса.

1. Одберете ја е-поштата што сакате да ја додадете испраќачот до листата со блокирани испраќачи од фолдерот Inbox.

2. Кликнете Насловна > Ѓубре > Блокирај го испраќачот, видете го екранот:

doc-block-sender1

3. И потоа ќе се појави поле за прашувања за да ве потсети дека избраната адреса на е-пошта е додадена на Блокирана листа на испраќачи, и кликнете OK да го завршам.

doc-block-sender2

Кога ќе примите пораки на испраќачот следниот пат, тие ќе се сметаат за несакани е-пораки. Користејќи го овој начин, можете да додадете еден испраќач во исто време, ако сакате да блокирате адреса на повеќе испраќачи, треба да ги повторите горенаведените чекори.


стрела сино десен меур Додајте повеќе адреси на испраќачи до листата на блокирани испраќачи со Опции за несакана е-пошта

Ако сакате рачно да ги додадете адресите на е-пошта до листата со блокирани испраќачи, Опции за несакана е-пошта функцијата може да ви помогне. Ве молиме направете го следното:

1. Кликнете Насловна > Ѓубре > Опции за несакана е-пошта. Погледнете го екранот:

doc-block-sender3

2. Во Опции за несакана е-пошта дијалог прозорецот, кликнете Блокирани испраќачи табот, а потоа кликнете Додај копче, во појави надвор Додај адреса или домен поле, внесете ја е-адресата во полето за текст што сакате да го блокирате, видете го екранот:

doc-block-sender4

3. И потоа кликнете OK, внесената адреса на испраќачот ќе биде додадена на Блокирана листа на испраќачи. Можете да кликнете Додај копчето за да продолжите со додавање други адреси за е-пошта.

doc-block-sender5

4. Откако ќе ги додадете адресите на испраќачот што сакате да го блокирате, кликнете OK да се затвори Опции за несакана е-пошта дијалог-кутија.


стрела сино десен меур Додајте повеќе адреси на испраќачи до листа на блокирани испраќачи со Kutools за Outlook

Со ова Kutools за Outlook"S Блокирај ги испраќачите алатка, можете да додадете повеќе испраќачи адреса на блокирани листа во исто време.

Kutools за Outlook: со повеќе од 20 практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена. Земи го сега.

Ако имате инсталирано Kutools за Outlook, направете го следново:

1. Држи Ctrl клуч за да ги изберете пораките кои сакате да ги блокирате овие email-от.

2. Кликнете Kutools > Филтер за несакани е-пошта > Овозможи Филтер за несакана е-пошта за да ја активирате оваа функција.

3. Потоа кликнете Блокирај ги испраќачите од Филтер за несакани е-пошта паѓачка листа, видете го екранот:

4. И брзото поле ќе се појави за да ве потсети дека избраните адреси за е-пошта се успешно додадени на листата со блокирани испраќачи.

5. Сега кликнете OK копчето за да го затворите дијалогот.

Можете да отидете на Несакана е-пошта менаџер менаџер за да го видите правилото што го создадовте. Во дијалогот, можете да уредувате, бришете, извезувате или увезувате правило. Погледнете слики од екранот:

-1

И пораките кои се од овие избрани адреси за е-пошта автоматски ќе бидат филтрирани до фолдерот за несаканите е-пошта, кога ќе ги примите следниот пат.

Ако сакате да дознаете повеќе за оваа функција, кликнете Блокирај ги испраќачите функција.


Поврзани статии:Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.