Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да додадете и отстраните хоризонтална линија во Outlook?

Понекогаш можеби ќе сакате да вметнете хоризонтални линии за да ги одделите секциите, особено за долга е-порака. Хоризонталната линија е симпатична карактеристика за да се направи содржината на пораката изгледа јасна и уредна. Оваа статија ќе ве запознаам со некои трикови за да додадете хоризонтални линии во е-пораката со леснотија и да ги отстраните хоризонталните линии.

Додајте обична хоризонтална линија во е-порака

Додајте хоризонтална линија во богат стил во порака за е-пошта

Отстранете ги хоризонталните линии со обичен / богат стил во е-порака

Додајте и отстранете графичка хоризонтална линија во е-порака

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурДодајте обична хоризонтална линија во е-порака

Најлесен начин да се вметне хоризонтална линија е кратенките на тастатурата Цртички клуч и Внесете клучот.

Пред сè, ставете го курсорот во позиција каде што ќе додадете хоризонтална линија, а потоа притиснете го копчето за цртичка (-) три пати, а потоа притиснете го копчето Enter, во последно ќе добиете обична хоризонтална линија во е-пораката .


стрела сино десен меурДодајте хоризонтална линија во богат стил во порака за е-пошта

Следните чекори ќе ве водат да вметнете хоризонтална линија во богат стил во е-порака.

Чекор 1: Кликнете на Табела копчето во Став група под Форматирај текст јазичето, а потоа кликнете на Граници и засенчување ставка во паѓачката листа.

Чекор 2: Во дијалогот за граници и засенчување, одберете стилови на линии, конфигурирајте ја бојата на линијата и ширината на линиите под табулаторот Borders врз основа на вашите потреби и кликнете OK копче за да заврши конфигурирањето.

Забелешка: Откако ќе го конфигурирате, таа ќе вметне празно една клеточна табела во пораката, само да ја избришете.

Чекор 3: Поставете го курсорот на позиција во која ќе вметнете хоризонтална линија.

Чекор 4: Кликнете на Табела копчето во Група пасус повторно, а потоа кликнете на Долна граница ставка во паѓачката листа.

Сега, во вашата порака, накратко се вметнува хоризонтална линија во богат стил.


стрела сино десен меурОтстранете ги хоризонталните линии со обичен / богат стил во е-порака

Следните чекори ќе ви помогнат да ги отстраните хоризонталните линии во обичен или богат стил во е-пораката.

Чекор 1: Поставете го курсорот над хоризонталната линија што ќе ја отстраните како прикази за екранот подолу.

Чекор 2: Кликнете на Табела копчето во Став група под Форматирај текст табот.

Чекор 3: Кликнете на Нема граница ставка во паѓачкото мени.

Тогаш хоризонталната линија веднаш се отстранува.


стрела сино десен меурДодајте и отстранете графичка хоризонтална линија во е-порака

Постои уште еден вид хоризонтална линија која можете да ја вметнете во е-порака: графичка хоризонтална линија.

Чекор 1: Поставете го курсорот во позиција каде што ќе вметнете графичка хоризонтална линија.

Чекор 2: Кликнете на Табела копчето во Став група под Форматирај текст табот.

Чекор 3: Кликнете на Хоризонтална линија ставка во паѓачката листа.

Потоа, графичката хоризонтална линија се додава на местото што го назначувате во чекор 1.

За да го отстраните овој вид на графички хоризонтални линии, само одберете ги хоризонталните линии и притиснете го Избришете клучот.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Naomi Leyva · 1 years ago
    I need to remove stripes from my emails. (I added them months ago, to my stationery), but forgot how to reverse it.