Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да ги вклучите / исклучите потсетниците и потсетникот за звук во Outlook?

Потсетник е кул алатка за да ве потсети нешто во Microsoft Outlook на време. Сепак, понекогаш тоа е ѓубре незгодно што Потсетникот се појавува очекувано и ја прекинува вашата работа. Оваа статија е договорено да ви покаже како да го исклучите и на потсетници и потсетник звук во Microsoft Outlook, како сакате.

Вклучете / исклучите потсетници и звучник за потсетување во Outlook 2010 / 2013

Вклучете / исклучите потсетници и звучник за потсетување во Outlook 2007

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурВклучете / исклучите потсетници и звучник за потсетување во Outlook 2010 / 2013

Овој дел е туторијал за тоа како да ги вклучите или исклучите потсетниците или потсетникот за звук во Microsoft Outlook 2010 и 2013.

Чекор 1: Кликнете на датотека > Опции.

Чекор 2: Во полето за дијалог Outlook Options, кликнете на Напредно во левиот бар.

Чекор 3: Одете на потсетници секција:

За да ги исклучите сите потсетници, ве молиме отштиклирајте го Прикажи потсетници опција; и обратно.

За да го исклучите звукот на потсетникот, ве молиме исклучете го само Репродуцирај звук опција и да ја задржите Прикажи потсетници опцијата е проверена; за да го вклучите звукот на потсетникот, проверете го Репродуцирај звук опција.


стрела сино десен меурВклучете / исклучите потсетници и звучник за потсетување во Outlook 2007

Следниве чекори ќе ве проштат преку вклучување или исклучување на потсетници или потсетник на звук во Microsoft Outlook 2007.

Чекор 1: Кликнете на алатки > Опции.

Чекор 2: Во полето за дијалог Options, кликнете на Напредни опции копчето на други табот.

Чекор 3: Во дијалогот за напредни опции, кликнете на Опции за потсетување копче.

Чекор 4: Во дијалогот Опции за потсетување,

Ако сакате да ги исклучите сите потсетници, ве молиме отштиклирајте го Прикажи го потсетникот опција; и за да ги вклучите сите потсетници, ве молиме проверете ја оваа опција.

Ако сакате да го исклучите само звукот на потсетникот, ве молиме одштиклирајте го Репродуцирај звук опција и да остане Прикажи го потсетникот опцијата е проверена; и за да го вклучите звукот на потсетникот, ве молиме проверете го Репродуцирај звук опција.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  neville · 4 months ago
  When the reminder goes off how do acknowledge I have seen the reminder without having the reminder continue to play music for 3 minutes. I tend to hit the PC mute button to kill the sound but that results in me forgetting to unmute and I miss my next meeting.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Connie Zimmermann · 1 years ago
  Thank you!! The "reminders" sound in Outlook 2016 was driving me mad!!
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  merrilly · 2 years ago
  How do I turn on reminders in my outlook calendar in office 2016/365