Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да ги овозможите и оневозможите макроата во Outlook?

Оваа статија е предвидено за да ве одам преку овозможување и оневозможување на сите макроа во Microsoft Outlook 2007, 2010 и 2013.

Овозможете и оневозможете ги макроата во Outlook 2010 и 2013

Овозможи и оневозможете ги макроата во Outlook 2007

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурОвозможете и оневозможете ги макроата во Outlook 2010 и 2013

Овој прв дел ќе ви покаже како да ги активирате и оневозможите макроата во Microsoft Outlook 2010 и 2013.

Чекор 1: Кликнете на датотека > Опции.

Чекор 2: Во полето за дијалог Outlook Options, кликнете на Центар за доверба во левиот бар.

Чекор 3: Кликнете на Подесувања на Trust Center копче.

Чекор 4: Во дијалогот Доверлен центар, кликнете на Макро поставувања во левиот бар.

Чекор 5: Во делот Макро поставувања:

За да ги овозможите сите макроа, проверете го Овозможи ги сите макроа (не се препорачува, потенцијално опасен код може да работи) опција.

За да ги исклучите сите макроа во вашиот Microsoft Outlook, ве молиме отштиклирајте го Овозможи ги сите макроа (не се препорачува, потенцијално опасен код може да работи) опција.

Чекор 6: Кликни OK копчиња во секој дијалог прозорец.

Чекор 7: Рестартирајте го вашиот Microsoft Outlook 2010 или 2013 за да го активирате.


стрела сино десен меурОвозможи и оневозможете ги макроата во Outlook 2007

За да ги вклучите или исклучите макроата во Microsoft Outlook 2007, ве молиме направете го тоа како што следува:

Чекор 1: Кликнете на алатки > Центар за доверба.

Чекор 2: Кликнете на Макро безбедност во левиот бар.

Чекор 3: Одете во делот Макро безбедност:

За да ги овозможите сите макроа, проверете го Нема безбедносна проверка за макроата (Не се препорачува) опции.

За да ги исклучите сите макроа во вашиот Microsoft Outlook, ве молиме отштиклирајте го Нема безбедносна проверка за макроата (Не се препорачува) опции.

Чекор 4: Кликнете на OK копче.

Чекор 5: Ве молиме рестартирајте го вашиот Microsoft Outlook 2007.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Tracy · 2 years ago
    It works fine after I enabled macros. How do I get it to keep the format that normal email messages get sent with? My signature is fancy and it dropped all of that formatting.