Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да пренасочите е-пораки со дефиниција во Outlook?

Кога препраќате е-пораки во Outlook, обично може да го напишете истиот текст за да ги потсетите вашите примачи. Во случај, пренасочување со одреден образец ќе ја олесни работата. Еве, оваа статија ќе воведе три начини за препраќање пораки со дефиниција во Outlook.

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурПрепраќање пораки со дефиниција од Quick Step

Овој метод ќе ве води да креирате сопствени брзи чекори за препраќање пораки со одреден текст на образец во Outlook. Ве молиме направете го следното:

1. Во пошта погледнете, кликнете Креирај нова во Брзи чекори група на Насловна tab. Погледнете го екранот:

2. Во дијалогот Edit Quick Step, ве молам (1) впишете име за новиот брз чекор во име кутија; (2) изберете Напред од Опции паѓачка листа; (3) кликнете на поврзаниот текст на Прикажи Опции. Погледнете го екранот:

3. Сега скриените опции се прошируваат. Те молам напишете или вмрежете го сопствениот текст на шаблонот во Текст кутија, а потоа кликнете на Заврши копче. Погледнете го екранот:

4. Сега се создаде брз чекор. Изберете ја е-поштата што ќе ја испратите со дефиниција, а потоа кликнете на новиот креиран брз чекор во Брзи чекори група на Насловна tab. Погледнете го екранот:

5. Пораката за препраќање се отвора со наведениот текст на шаблонот. Ве молиме компонирајте и испратете го.


стрела сино десен меурПрепраќање пораки со дефиниција со потпис

Овој метод ќе ве води да го зачувате целиот шаблон како потпис, а потоа можете брзо да го вметнете во било кој компонирачки е-пошта лесно во Outlook.

1. Во пошта погледнете, ве молиме кликнете Насловна > Нови елементи > Повеќе предмети > Изберете форма. Погледнете го екранот:

2. Во дијалогот Изберете форма, молам (1) изберете Кориснички шаблони во датотечниот систем од Погледни во паѓачка листа; (2) Изберете го специфицираниот шаблон со кој ќе препраќате со листата на шаблони; (3) Кликнете на Отворено копче.

3. Сега се отвора нов е-пошта со наведениот образец. Те молам ставете го курсорот во телото за пораки, притиснете Ctrl + A за да ја одберете целата содржина, а потоа притиснете Ctrl + C клучеви истовремено да го копирате целиот шаблон.

4. Оди напред да кликнете Вметнете > Потпис > Потписи. Погледнете го екранот:

5. Сега се појавува дијалогот Signature and Stationery. Ве молиме кликнете нови копчето во Одберете Потпис за уредување секција, напишете име за новиот потпис и кликнете на OK копче во пукањето дијалог-кутија Нов потпис. Погледнете го екранот:

6. Продолжете да го ставите курсорот во Уреди потпис кутија, притиснете Ctrl + V клучеви за да го вметнете дефиниција, а потоа кликнете на OK копче. Погледнете го екранот:

7. Затворете ја новата е-пошта без зачувување.

Досега се креира потпис со содржината на шаблонот. И лесно можете да ја вметнете содржината на шаблонот во било која компонирачка електронска пошта.

8. Во пошта погледнете, изберете ја е-поштата што ќе ја испратите со дефиниција, и кликнете Насловна > Напред.

9. Во прозорецот за отворање порака, одете до телото на пораката каде што ќе ја вметнете содржината на шаблонот и кликнете Вметнете > Потпис > одредениот потпис со содржина на шаблонот. Погледнете го екранот:

10. Компонирајте ја е-поштата за препраќање и испратете ја.


стрела сино десен меурПрепраќање пораки со образец со автотекст влез

Овој метод ќе ве води да го зачувате целиот шаблон како запис за AutoText со Автоматски текст функција на Kutools за Outlook, затоа можете лесно да ја користите содржината на шаблонот со само еден клик.

Kutools за Outlook - Со повеќе од 20 практични додатоци на Outlook, слободно може да се обидете без ограничување во 60 дена

1. Во пошта погледнете, ве молиме кликнете Насловна > Нови елементи > Повеќе предмети > Изберете форма. Погледнете го екранот:

2. Во дијалогот Изберете форма, молам (1) изберете Кориснички шаблони во датотечниот систем од Погледни во паѓачка листа; (2) Изберете го специфицираниот шаблон со кој ќе препраќате со листата на шаблони; (3) Кликнете на Отворено копче.

3. Сега се креира нова е-пошта со наведениот образец. Поставете го курсорот во телото за пораки, притиснете Ctrl + A за да ја одберете целата содржина на шаблонот, а потоа кликнете на Додај копчето во Автоматски текст окно. Погледнете го екранот:

4. Во отпечатениот дијалог прозорецот Auto Text, ве молиме внесете име за новата AutoText запис во име поле, наведете категорија и кликнете на OK копче. Видете ја сликата погоре.

Досега се создаде запис за AutoText со содржината на шаблонот, и лесно можете да го вметнете во било кој компонирачки е-пошта.

5. Ве молиме затворете ја новата е-пошта без да зачувате.

6. Во пошта погледнете, изберете ја е-поштата што ќе ја испратите со дефиниција, и кликнете Насловна > Напред.

7. Во прозорецот за е-пошта, одете до телото на пораката каде што сакате да ја вметнете содржината на шаблонот и кликнете на Вметнете копчето зад наведениот запис за AutoText со содржината на шаблонот во Автоматски текст окно. Погледнете го екранот:


8. Ве молиме компонирајте ја е-поштата за испраќање и испратете ја.

Кликнете за да преземете Kutools за Outlook, 60-слободен ден без ограничување!

Демо: одговори / напред пораки со дефиниција текст во Outlook

Совет: Во ова видео, Kutools јазичето се додава од Kutools за Outlook. Ако ви треба, ве молиме кликнете овде да имате бесплатен пробен период без ограничување на 60-ден!


стрела сино десен меурповрзани написи

Препорачани алатки за продуктивност

снимен kutools изглед kutools табот 1180x121
shot kutools outlook kutools плус табот 1180x121

Kutools for Outlook - Повеќе од напредните функции на 100 за Outlook, Подобрување на 70% Ефикасноста за вас

  • Комплетирани и повторени операции може да се направи еднократна обработка во секунди.
  • Пренасочете ги повеќекратните пораки поединечно со еден клик и автоматско напред со правилата.
  • Автоматски CC / BCC секоја испраќање на е-пошта и лесно за правила за прилагодување и автоматски одговор без потреба од сервер за размена.
  • Моќен филтер за несакани е-пораки, отстранување дупликатни е-пошта, одговарање со прилог, куп операции со еден клик и така натаму ...
  • 60-ден неограничен бесплатен пробен период. 60-ден гаранција за враќање на парите. 2 години бесплатна надградба и поддршка. Купи еднаш, користете засекогаш.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.