Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да пренасочите е-пошта без да додавате FW пред субјектот во Outlook?

Нормално, кога препраќате е-пошта во Outlook, тој автоматски ќе го додаде FW: на почетокот на насловот како што е прикажано на екранот подолу. Но, во некои услови можеби ќе сакате да испратите е-пошта без текстот на FW:, како да се постигне тоа? Подолу решенија ќе ви помогнат:

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурПрепрати ги пораките без FWD од Ресетирај ја оваа порака

Овој метод ќе ве води да пренасочите е-пошта без додавање FW: пред предмет со Повторно испратете ја оваа порака функција во Outlook.

1. Во пошта погледнете, двоен клик за да ја отворите е-поштата што ќе ја препратите без FWD.

2. Сега е-поштата се отвора во прозорецот Message. Ве молиме кликнете порака > Опции > Повторно испратете ја оваа порака. Погледнете го екранот:

3. Сега се појавува дијалог за предупредување. Ве молиме кликнете на Да копче за да оди напред.

4. Сега е-поштата може да се уредува. Ве молам изберете ја вашата сметка за е-пошта од од паѓачката листа, додајте примачи во До/Cc полиња, а потоа кликнете на Испрати копче. Погледнете го екранот:

Досега, е-поштата беше проследена без додавање FW: пред субјектот. По испраќањето, затворете ја оригиналната порака.


стрела сино десен меурПрепраќање пораки без FWD од функцијата за брзи чекори

Овој метод ќе ве води да креирате сопствен брз чекор за препраќање пораки без додавање FW: пред субјектите за препраќање на пораки во Outlook.

1. Во пошта погледнете, кликнете на Креирај нова опција во Брзи чекори кутија на Насловна tab. Погледнете го екранот:

2. Во дијалогот Edit Quick Step, ве молиме (1) внесете име за новиот брз чекор во име кутија; (2) изберете Напред од Опции паѓачка листа; (3) и кликнете на поврзаниот текст на Прикажи Опции. Погледнете го екранот:

3. Сега опциите за препраќање се прошируваат. Ве молиме отстранете го FW: во предмет поле, и кликнете на Заврши копче. Погледнете го екранот:

4. Изберете ја е-поштата која ќе ја испратите, кликнете на новиот брз чекор во Брзи чекори кутија, а сега ќе видите дека е-поштата за препраќање се отвора без FW: пред субјектот. Погледнете го екранот:

5. Компонирајте ја е-поштата за испраќање и испратете ја.


стрела сино десен меурповрзани написиKutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.