Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да препраќате е-пошта без оригинални прилози во Outlook?

Кога препраќате е-пошта со додатоци во Outlook, овие прилози автоматски ќе бидат прикачени во е-поштата за праќање. Но, во некои случаи можеби ќе треба само да ја препратите содржината на е-пошта. Еве, оваа статија ќе воведе две решенија за препраќање е-пошта без нејзините оригинални прилози во Outlook.

Препрати е-пошта без оригинални прилози со отстранување на сите прилози

Препрати повеќе пораки поединечно без нивните прилози

Брзо отстранете ги сите прилози од повеќе пораки во Outlook

Нормално можеме да зачуваме прикачувања од една е-пошта со активирање на Алатки за прилози и примена на Зачувај ги сите прилози функција во Outlook. Но, што ако спаси прилозите од повеќе пораки, или од целата папка со пораки во Outlook? Пробајте ја функцијата Kutools за отстранување на сите (прилози) на Outlook. Кликни за бесплатен пробен период од 60-ден без ограничување!
зачувај прилози во повеќе пораки kto9
Патем, Kutools за Outlook исто така обезбедува заобиколување за автоматско зачувување или извоз на сите прилози од сите дојдовни пораки во Outlook.

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Препрати е-пошта без оригинални прилози со отстранување на сите прилози

Овој метод ќе ве води за рачно да ги отстраните сите прилози од е-поштата за препраќање во Outlook. Ве молиме направете го следното:

1. Во пошта погледнете, изберете ја е-поштата што ќе ја препратите без прилози и кликнете Насловна > Напред. Погледнете го екранот:

2. Е-поштата за испраќање се отвора во прозорецот за порака. Оди до Закачено кутија, десен клик на кој било прилог, одберете Избери ги сите од контекстното мени, а потоа притиснете го Избришете клуч за отстранување на сите нив. Погледнете го екранот:3. Компонирајте ја е-поштата за препраќање и испратете ја.


стрела сино десен меур Препрати повеќе пораки одделно без прилози од Kutools за Outlook

Овој метод ќе ги воведе Kutools за Outlook Отстранете ги сите (Attachments) функција да ги замени сите прилози со хиперлинкови во е-поштата, и потоа да ја проследите оваа е-пошта.

Kutools за Outlook - Со повеќе од 20 практични додатоци на Outlook, слободно може да се обидете без ограничување во 60 дена

1. Во пошта погледнете, изберете ја е-поштата што ќе ја препратите без прилози и кликнете Kutools > Отстранете ги сите.

doc напред е-пошта без прилози 01

2. Во дијалогот Ве молиме изберете папка, ве молиме наведете стил на одредишна папка и потпапка, како што ви треба, и кликнете на Ok копче. И потоа кликнете на Да копче во новото пукање дијалог. Погледнете го екранот:
doc напред е-пошта без прилози 02

Забелешки: По отстранувањето, сите прилози во избраната е-пошта се отстранети и се заменуваат со соодветни хиперлинкови. Погледнете го екранот:

3. Чувајте ја избраната е-пошта и кликнете Насловна > Напред.

4. Компонирајте ја е-поштата за препраќање и испратете ја.

Кликнете за да преземете Kutools за Outlook, 60-слободен ден без ограничување!

Демо: препраќајте повеќе пораки поединечно без прилози

Совет: Во ова видео, Kutools јазичето се додава од Kutools за Outlook. Ако ви треба, ве молиме кликнете овде да имате бесплатен пробен период без ограничување на 60-ден!


стрела сино десен меурповрзани написиKutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.