Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да не ги препраќаме пораките како прилози во Outlook?

Ако пренасочите повеќе избрани пораки со кликање Насловна > Напред, овие избрани пораки ќе бидат препратени како прилози во Outlook. Во некои случаи, дури и ако сте избрале само еден email, е-поштата исто така се препраќа како прилог. Еве, оваа статија ќе ви покаже методи да не препраќате пораки како прилози!

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурНе препраќајте е-пошта како прилог во Outlook

Некои Outlook корисници пријавуваат е-пораки секогаш се препраќаат како прилози, дури и ако во Outlook е избрана само една е-пошта. Тоа е затоа што Прикачи оригинална порака опцијата е конфигурирана за препраќање на пораки во Outlook Options. Можете да ресетирате како што следат:

1. клик датотека > Опции.

2. Во дијалогот за отворање Outlook Options, ве молиме кликнете пошта во левиот бар, одете на Одговори и напред секција и изберете која било опција освен Прикачи оригинална порака опција од Кога препраќате порака паѓачката листа. Погледнете го екранот:

3. Кликнете на OK копче за да ги зачувате прилагодувањата.

Отсега натаму, е-пошта никогаш нема да биде препратена како прилог со кликање Насловна > Напред во Outlook.


стрела сино десен меурНе препраќајте повеќе пораки како прилози во Outlook

Ако изберете повеќе е-пошта и пренасочете ги во најголемиот дел со кликање Насловна > Напред, сите од нив ќе бидат препратени како прилози автоматски. Во оваа ситуација, можете да го примените Kutools за Outlook Напред (Повеќе пораки) да препраќа повеќе пораки не како прилози во Outlook.

Kutools за Outlook - Со повеќе од 20 практични додатоци на Outlook, слободно може да се обидете без ограничување во 60 дена

1. Во пошта погледнете, изберете повеќе е-пораки што нема да ги препраќате како прилози, и кликнете Kutools > Напред во Повеќе пораки група. Погледнете го екранот:

Забелешка: Држејќи го Ctrl клуч, можете да изберете повеќе несакани е-пораки со кликнување на нив еден по еден; држи Префрлат клуч, можете да изберете повеќе соседни пораки со кликање на првиот и последниот.

2. Во pop-up Изберете име: Контакти дијалог прозорецот, ве молиме наведете примачи во До/Cc/Bcc полиња и кликнете на OK копче. Погледнете го екранот:

И сега сите избрани пораки се препраќаат во најголемиот дел одделно, а не како прилози!

Кликнете за да преземете Kutools за Outlook, 60-слободен ден без ограничување!

Демо: Не препраќајте повеќе пораки како прилози во Outlook

Совет: Во ова видео, Kutools јазичето се додава од Kutools за Outlook. Ако ви треба, ве молиме кликнете овде да имате бесплатен пробен период без ограничување на 60-ден!


стрела сино десен меурповрзани написиKutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Eric · 1 years ago
    Sometimes the simple answer is staring you in the face. Thanks for guiding me through the "single email" forward solution. The three options to choose from were not intuitive at all. Thanks Microsoft! I guess I should have tried them all. It has been driving me crazy for the past couple weeks because somehow my system changed and began sending all forwarded emails as attachments. Trying to craft a Google search to come up with the right article was the real challenge!