Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да се задебелени датуми во мал календар на панелот за навигација во Outlook?

Дали некогаш сте забележале дека датумите се обележани како задебелени букви во малиот календар на панелот за навигација ако закажаните состаноци се закажани на овие датуми како што е прикажано во десното слика? Сепак, некои датуми не се обележани како задебелени букви, дури и ако содржат состаноци. Еве, оваа статија ќе ве води да го поправите проблемот, и задебелите датуми со состаноци во малиот календар.

Bold датира во мал календар во панелот за навигација во Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурBold датира во мал календар во панелот за навигација во Outlook

За да означите датум како задебелен, ако состаноците постојат на овој датум во мал календар во панелот за навигација, направете го следново:

1. Во календар погледнете во малиот календар во Панелот за навигација и кликнете за да го отворите одредениот датум што ќе го означите како задебелен во ден поглед. Погледнете го екранот:

2. Сега наведениот датум се отвора во ден поглед. Ве молиме кликнете со десен клик на закажаните состаноци на датумот, одберете Прикажи како, а потоа изберете ги сите опции освен слободен во контекстното мени. Погледнете го екранот:

И сега наведениот датум е задебелен на малиот календар во Панетот за навигација што е можно поскоро.


стрела сино десен меурповрзани написи



Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Adeel Siddiqui · 6 months ago
  This tip does not work for Outlook 2013/2016, and I doubt that Microsoft has included it back in Outlook 2019 either.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   kellytte · 3 months ago
   Hi Adeel,
   This method works well in Office 2010/2013/2016 desktop applications. Please note that you should right click any one of appointments on the specified day and mark it as busy, tentative, …