Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да испраќате е-пошта со оригиналниот испраќач и приматели во Outlook?

Генерално, при препраќање е-пошта во Outlook, испраќачот и примачите на е-пошта ќе бидат автоматски отстранети во е-поштата за препраќање. Сепак, понекогаш можеби само треба да испратите е-пошта со неговиот оригинален испраќач и приматели, како може да го направите тоа? Оваа статија ќе ве води да креирате правило за препраќање на пораки со оригиналниот испраќач и приматели во Outlook.

Препрати е-пошта со оригиналниот испраќач и примачи со правило

Автоматски препрати секоја е-пошта до наведениот примач во Outlook

Општо земено, можеме да поставиме правило за автоматско пренасочување на е-пошта до наведените примачи, како на пример друга друга сметка за е-пошта, вашиот Gmail или вашите колеги итн. Но, сè што го знаеме ќе биде потребно многу време за да го конфигурирате сопственото правило во Outlook. Сега, ќе воведеме Kutools за Outlook (Автоматски) Напред функција, која може да поставите правило за автоматско пренасочување само со неколку кликања. Кликни за бесплатен пробен период од 60-ден без ограничување!
Автоматски е-пораки

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Препрати е-пошта со оригиналниот испраќач и примачи со правило

Овој метод ќе ве води да креирате правило во рамките на сметката на Exchange за автоматски да ги препраќа сите пораки што ги исполнуваат утврдените критериуми со оригиналните испраќачи и приматели на овие пораки во Outlook. Ве молиме направете го следното:

1. Во пошта погледнете, ве молиме кликнете Насловна > Правила > Управувај со правила и предупредувања. Погледнете го екранот:

2. Во дијалог прозорецот Правила и предупредувања, кликнете на Ново правило копчето на Правила за е-пошта tab. Погледнете го екранот:

3. Сега излегува Волшебникот за правила. Ве молиме изберете го Примени правило за пораките што ги примам опција, и кликнете на Следна копче. Погледнете го екранот:

4. Во Волшебникот за правила (кои услови сакате да проверите?), Ве молиме наведете ги критериумите на кои автоматски ќе ги пренасочувате пораките врз основа на и кликнете на OK копче. Погледнете го екранот:

5. Во Волшебникот за правила (што сакате да правите со пораката?), Проверете го Пренасочи го на луѓе или јавни групи опција во Чекор 1 секција, а потоа кликнете на поврзаниот текст на луѓе или јавна група во Чекор 2 секција. Погледнете го екранот:

6. Во полето за дијалог прозорецот за правила, ве молиме внесете ја е-адресата на одреден примач во До поле, и кликнете на OK копче. Погледнете го екранот:

7. Кликнете на Следна копчето во Волшебникот за правила (што сакате да правите со пораката?), а потоа кликнете на Следна копчето во Волшебникот за правила (дали постојат исклучоци) директно.

8. Сега ќе влезете во Волшебникот за Правила (чекор на завршување на правилата), ве молиме внесете име за новото правило во Чекор 1 кутија, проверете опции како што ви треба во Чекор 2 секција и кликнете на Заврши копче. Погледнете го екранот:

9. Кликнете на OK копчето во дијалогот за правила и сигнали.

Отсега натаму сите пораки кои ги исполнуваат наведените критериуми автоматски ќе бидат пренасочени со нивните оригинални испраќачи и примачи.

Забелешка: На овој начин работат само со сметка на Exchange во Outlook.


стрела сино десен меурповрзани написи

Препорачани алатки за продуктивност

снимен kutools изглед kutools табот 1180x121
shot kutools outlook kutools плус табот 1180x121

Kutools for Outlook - Повеќе од напредните функции на 100 за Outlook, Подобрување на 70% Ефикасноста за вас

  • Комплетирани и повторени операции може да се направи еднократна обработка во секунди.
  • Пренасочете ги повеќекратните пораки поединечно со еден клик и автоматско напред со правилата.
  • Автоматски CC / BCC секоја испраќање на е-пошта и лесно за правила за прилагодување и автоматски одговор без потреба од сервер за размена.
  • Моќен филтер за несакани е-пораки, отстранување дупликатни е-пошта, одговарање со прилог, куп операции со еден клик и така натаму ...
  • 60-ден неограничен бесплатен пробен период. 60-ден гаранција за враќање на парите. 2 години бесплатна надградба и поддршка. Купи еднаш, користете засекогаш.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.