Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да се подели прозорецот за порака во Outlook?

Општо земено, можете да поделите долг лист во два или повеќе прозорци со Замрзнете го панелот функција во Excel. Но, што ако разделите долга порака во Outlook? Оваа статија ќе ве води да го поделите долгиот прозорец со пораки со Подели функција во Outlook.

Подели го прозорецот за пораката во Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурПодели го прозорецот за пораката во Outlook

За да го поделите прозорецот за пораки за читање / компонирање на две, треба прво да ја прикажете функцијата Сплит, а потоа да ја примените оваа функција. Ве молиме направете го следното:

1. Во пошта погледнете, двоен клик за да ја отворите е-поштата во која сакате да го поделите прозорецот со порака.

Забелешка: За да го поделите прозорецот за компонирање на пораки за нови, одговарање или препраќање на пораки, ве молиме кликнете Насловна > Нова е-пошта да креираш нова е-пошта.

2. Во прозорецот за отворање порака, кликнете на Прилагодете ја алатката за брз пристап копчето > Повеќе команди. Погледнете го екранот:

3. Сега дијалогот Outlook Options излегува со Алатник за брз пристап табот избран. Ве молиме направете го следното:
(1) Одберете Команди не се во лентата од Изберете команди од паѓачка листа;
(2) Кликнете за да го изберете Подели команда во листата со команди;
(3) Кликнете на Додај копче;
(4) Кликнете на OK копче.

Досега копчето Сплит е додаден во Алатник за брз пристап на врвот на прозорецот за пораки.

4. Ставете го курсорот на местото каде што сакате да го поделите прозорецот за пораки и кликнете на копчето Сплит. Погледнете го екранот:

Белешки:
(1) За оневозможување на разделените прозорци, ве молиме кликнете на копчето Сплит повторно во алатникот за брз пристап.
(2) Ако додадете Подели копчето во читање прозорецот за пораки, копчето нема да се појави при компонирањето на прозорецот за пораки (при креирање нова е-пошта, одговарање или препраќање пораки) и обратно.
(3) И Outlook 2013 и 2016 ја поддржуваат функцијата за Сплит.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.