Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да промените потпис за е-пораки со обичен текст во Outlook?

Да речеме дека сте дизајнирале потпис кој совршено се прикажува во HTML-пораки во Outlook. Меѓутоа, кога го вметнувате потписот во е-пораки со обичен текст, текстуалните формати, слики и хиперлинкови се изгубени како што е прикажано подолу прикажаните слики. Па, како можеш да го смениш потписот само за е-пораки со обичен текст, без да влијаеш во HTML-пораки? Оваа статија ќе ве води да го надминете овој проблем.

Променете го потписот за е-пошта со обичен текст во Outlook

Потпис во HTML е-пошта:
Потпис во е-пошта на обичен текст:
Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурПроменете го потписот за е-пошта со обичен текст во Outlook

За да го промените Outlook-овиот потпис само за е-пораки со обичен текст, направете го следното:

1. Во Outlook, кликнете датотека > Опции за да го отворите полето за дијалог Outlook Options.

2. Во дијалогот Outlook Options, кликнете пошта во левата лента, а потоа кликнете на Потписи копче со држење на Ctrl клуч. Погледнете го екранот:

Сега се отвора папката која ги содржи сите датотеки на потпис на Outlook. Те молам затворете го полето за дијалог Outlook Options.

3. Двоен клик за да ја отворите текстуалната датотека со одреден потпис што сакате да го промените само за е-пораки со обичен текст.

4. Сега текстуалната датотека со одреден потпис е отворена, ве молиме да ја промените како што ви треба, да ги зачувате промените и да го затворите. Погледнете слики од екранот:

kutools-стрелка-десно

Отсега натаму, кога ќе го вметнете наведениот потпис во е-пошта, тој ќе се прикаже како што сте го смениле во текстуалната датотека како што е прикажано подолу. Сепак, потписот и понатаму ќе се прикажува истото во HTML-пораките и пораките со богат текст како порано.


стрела сино десен меурповрзани написиKutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Jeff · 1 years ago
    Very cool. Exactly what I was looking for. Thanks!