Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да ги исклучам известувањата за напредувањето во Outlook?

На пример, испратете покана за состанок на неколку учесници во Outlook, а еден од присутните ја препраќа поканата за состанок на друго лице. Во овој случај, вие, сопственикот / организаторот на состанокот ќе добиете известување за состанокот како што е прикажано подолу. Во некои случаи тоа ќе биде нервозно. Па, како можеш да го исклучиш? Ова упатство ќе ве води да ги исклучите чекорите за чекори за напредување на состанокот.

Исклучи ги препраќањата за пренасочување во Outlook

Автоматски препрати секоја е-пошта до наведениот примач во Outlook

Општо земено, можеме да поставиме правило за автоматско пренасочување на е-пошта до наведените примачи, како на пример друга друга сметка за е-пошта, вашиот Gmail или вашите колеги итн. Но, сè што го знаеме ќе биде потребно многу време за да го конфигурирате сопственото правило во Outlook. Сега, ќе воведеме Kutools за Outlook (Автоматски) Напред функција, која може да поставите правило за автоматско пренасочување само со неколку кликања. Кликни за бесплатен пробен период од 60-ден без ограничување!
Автоматски е-пораки

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурИсклучи ги препраќањата за пренасочување во Outlook

За да ги исклучите известувањата за пренасочување на состанок во Outlook, направете го следното:

1. Изберете било која е-пошта или папка на вашата сметка на Exchange во Outlook, кликнете датотека > Информации, а потоа кликнете на хиперврската покрај Преференци на профилот копче за да го отворите Outlook Web App. Погледнете го екранот:

2. Сега се отвора страницата за најавување на Outlook Web App, ве молиме внесете го вашето корисничко име и лозинка за да се најавите.

3. Во Outlook Web App, ве молиме кликнете на Подесувања > Опции во горниот десен агол. Погледнете го екранот:

4. Оди напред (1) кликнете подесувања во левиот бар, (2) кликнете Календар на врвот на десниот дел, (3) проверете Избришете известувања за препратени состаноци опција, и (4) кликнете на Зачувај копче. Погледнете го екранот:

5. Одјавете се од Outlook Web App.

Засега, повеќе нема да ги примате известувањата за пренасочување на состанокот во Outlook.


Демо: исклучете ги прегледувањата за пренасочување во Outlook

Совет: Во ова видео, Kutools јазичето се додава од Kutools за Outlook. Ако ви треба, ве молиме кликнете овде да имате бесплатен пробен период без ограничување на 60-ден!


стрела сино десен меурповрзани написиKutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  IT · 1 years ago
  no longer works office 365 has been updated and this option seems to be removed.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   Pete G · 1 years ago
   It's now under calendar - automatic processing.