Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да го поставите стандардниот потпис во Outlook?

Ако сте го вклучиле автоматскиот потпис во Outlook, стандардниот потпис ќе биде додаден автоматски во вашите нови пораки за одговор или препраќање. Така, како можете да го поставите стандардниот потпис во Outlook? Оваа статија ќе ги покаже чекорите во детали.

Поставете стандардниот потпис во Outlook

Автоматски додадете текст, тековен датум / време за субјект или потпис во Outlook

Кликни за бесплатен пробен период од 60-ден без ограничување!
рекламирање изглед автоматско додавање субјект потпис

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурПоставете стандардниот потпис во Outlook

За да поставите стандарден потпис за одредена е-сметка во Outlook, направете го следново:

1. Во пошта погледнете, ве молиме кликнете Насловна > Нова е-пошта да креираш нова е-пошта.

2. Во новиот прозорец за порака, ве молиме кликнете Вметнете > Потпис > Потписи.

3. Сега се појавува дијалогот за потписи и станици. Во Изберете стандарден потпис секција:
(1) Одберете ја наведената сметка за е-пошта за која ќе го поставите стандардниот потпис од Е-пошта паѓачка листа;
(2) Изберете го стандардниот потпис за сите нови пораки од Нови пораки паѓачка листа;
(3) Изберете го стандардниот потпис за сите одговори / препраќање на пораки од Одговори / напред паѓачката листа. Погледнете го екранот:

4. Кликнете на OK копчето за да го затворите дијалогот. И потоа затворете ја новата е-пошта без да зачувате.

Досега, сте ги поставиле стандардните потписи за наведената е-сметка. Од сега па натаму, стандардните потписи ќе бидат вметнати автоматски при креирањето, одговарањето и пренасочувањето на е-пораките од наведената е-сметка.


стрела сино десен меурповрзани написиKutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.