Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да го користите bcc во Outlook 2007 / 2010?

Можете да го користите следното поле за копирање на копии (bcc) за да испратите е-пошта до неколку луѓе во изгледот, ако сакате да ги скриете е-адресите од секој примач. Можете да го користите или овозможите ова поле за пренасочување според следниве чекори:

1. Во Outlook 2010, кликнете Нова електронска пошта да се создаде нов Порака за е-пошта in Насловна таб; во Outlook 2007, кликнете нови од лентата со алатки.

Outlook-bcc

Outlook-bcc-3
Во Outlook 2010 Во Outlook 2007

2. Изберете Опции табот во новиот прозорец за е-пошта.

3. Во Покажи ги полињата секција, кликнете Show Bcc.

Outlook-bcc-2

4. Ќе се појави полето Скок.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.