Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да конвертирате порака во eml датотека во Outlook?

Во Outlook, можете да ја зачувате пораката како текст, html формат. Но, дали некогаш сте се обиделе да конвертирате порака во eml датотека? Тука, јас воведам кружен пат за да го решите.

Конвертирај порака во eml датотека

Зачувување или извоз на повеќе пораки до други фатални датотеки (PDF / HTML / WORD / EXCEL) во Outlook

Понекогаш, можеби ќе сакате да ги зачувате или изнесете е-пораките во папка како други датотеки со формат, како што се датотеки PDF, Word или Excel во Outlook. Во Outlook, ниту една од функцијата Save as и Export не може да се справи со оваа работа. Сепак, Kutools за Outlook's Save as file алатка може да извезува повеќе пораки во папка како датотеки со повеќе формати одеднаш. Кликни за 45 дена бесплатен пробен период!
doc извоз на е-пошта до msg 8
Kutools за Outlook: со десетици практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена.
Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Конвертирај порака во eml датотека

За да ја конвертирате пораката во eml датотека, можете само да ја користите функцијата Save As.

1. Изберете порака која сакате да ја конвертирате, кликнете датотека > Save As, Потоа одберете Само текст од Зачувај како тип паѓачката листа и наведете локација за да ја зачувате Save As дијалог.

doc порака до eml 1 doc стрелка десно doc порака до eml 2

2. клик Зачувај, потоа отворете ја текстуалната датотека што ќе ја зачувате, кликнете датотека > Save As.
doc порака до eml 3

3. Во Save As дијалог, одберете Сите датотеки од Зачувај како тип паѓачката листа, потоа додадете .eml до крајот на името на датотеката.
doc порака до eml 4

4. клик Зачувај. Сега пораката е претворена во eml датотека.
doc порака до eml 5Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.