Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да увезам контакти од Google во Outlook?

Оваа статија ќе ви покаже како да увезете контакти од Google во Outlook адресар.

Увези контакти од Google на Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Увези контакти од Google на Outlook

Можете да увезете контакти од Google на Outlook адресарот на следниов начин.

1. Влезете во страната на Google Contacts, проверете го полето за проверка пред контактот за да го активирате изберете сите бар. Погледнете го екранот:

2. Проверете го Избери ги сите полето за избор на сите контакти на Google.

3. Кликнете на Повеќе Опции копчето, а потоа кликнете Извоз од паѓачката листа. Погледнете го екранот:

4. Во никнуваат Извоз контакти дијалог прозорецот, одберете Избрани контакти во Изберете контакти секција, одберете Outlook CSV во Извези како секција, а потоа кликнете на Извоз копче. Погледнете го екранот:

5. Потоа и Excel csv датотеката е креирана со сите списоци на Google контакти внатре, и зачувани во Превземања папка како подолу прикажана екранот:

6. Потоа, треба да ја отворите CSV датотеката за контакти, и повторно да ја избришете.

7. Стартувајте го Outlook, кликнете датотека > Отвори & Извоз > Увоз / извоз.

8. Во Увоз и извоз волшебник дијалог прозорецот, одберете Увези од друга програма или датотека во Изберете акција за извршување кутија, а потоа кликнете на Следна копче. Погледнете го екранот:

9. Во Увези датотека дијалог прозорецот, одберете Разделени со запирки вредности и кликнете на Следна копче.

10. Во втората Увези датотека дијалог прозорецот, кликнете на Погледни ги копчето за да ја изберете датотеката Excel CSV што сте ги извезувале од контактите на Google, изберете една опција за дупликати врз основа на вашата потреба, а потоа кликнете на Следна копче.

11. Сега ве молиме изберете Outlook Contacts папка за да ги увезете контактите на Google. Кликнете на Следна копче за да оди напред.

12. Во последното Увези датотека дијалогот, држете го Увези "ontacts.csv" во папка: Контакти полето се проверува, а потоа кликнете на Заврши копче.

Сега сите контакти на Google успешно се увезуваат во одредената папка Контакти во Outlook.


Поврзани статии:Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.