Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да го стартува Outlook од командната линија?

Outlook може да биде лансиран не само со двоен клик на иконата на Outlook на вашиот компјутер, туку може да се изврши и преку командната линија. Оваа статија ќе ви покаже како да го стартувате Outlook од командната линија.

Стартувај Outlook од командната линија

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Стартувај Outlook од командната линија

Ве молиме да го направите следното за да го стартувате Outlook од командната линија.

1. Кликнете на Барај копчето во долниот лев агол на десктопот, внесете outlook.exe во Барај поле, а потоа кликнете на бараниот outlook.exe копче за да го стартувате Outlook.

Забелешка: ако сакате да го стартувате вашиот Outlook со одреден прекинувач, ве молиме додадете го прекинувачот на крајот од outook.exe и одделете со / симбол. Погледнете го екранот:Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.