Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да извезуваме повеќе контакти како VCards во Outlook?

Во Outlook, можете да ја зачувате папката за контакти како датотека csv или txt, но како можете да зачувате или извезувате повеќе контакти како одделни VCard-датотеки одеднаш? Еве јас воведам метод за брзо справување со него.

Зачувајте или извезувајте повеќе контакти како Vcard со функција Forward

отстрани ги сите дупликати контакти од една или повеќе папки за контакти во перспектива

Во понекогаш, можеме повторно да ги додаваме истите контакти, како може да ги отстраниме дупликатните контакти од една или повеќе папки на контакти? Kutools за Outlook's Duplicate Contacts функцијата може брзо да ги отстрани или спои дупликатите контакти врз основа на е-пошта, полно име или други критериуми од една или повеќе папки за контакти. Кликни за 45 дена бесплатен пробен период!
doc отстрани дупликати контакти 1
Kutools за Outlook: со десетици практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена.

Зачувајте или извезувајте повеќе контакти како Vcard со функција Forward

За да изнесете повеќе контакти како Vcard, можете прво да ги препраќате контактите како бизнис картичка, а потоа да ги зачувате во некоја папка.

1. Изберете ги контактите кои ви се потребни, кликнете Насловна > Напред Контакт > Како бизнис картичка.
doc извоз контакти како Vcard 1

2. Во пукањето порака прозорецот, десен клик на контактите Закачено поднесе, изберете Избери ги сите од контекстното мени.
doc извоз контакти како Vcard 2

3. Потоа притиснете Ctrl + C за да ги ископирате и одете до папката со која сакате да ги лоцирате контактите, притиснете Ctrl + V да ги поставите.
doc извоз контакти како Vcard 3

Забелешка: ако сте во Outlook 2007 или претходно, треба да кликнете Опции > Испрати целосен контакт> In Интернет формат (vCard).Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.