Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како брзо да се подели Outlook pst датотеката по година?

Како што знаеме,. PST датотеката може да ви помогне да ги обнови Outlook податоците на други компјутери. Но со години, датотеката PST ќе се зголеми поголема и поголема, што ќе го забрза вашиот Outlook трчање. Сега воведам метод за поделба на Outlook PST датотеката по година, а потоа можете да ја отстраните раната датотека онака како што ви треба.

Сплит PST датотека по година

Зачувување или извоз на повеќе пораки до други фатални датотеки (PDF / HTML / WORD / EXCEL) во Outlook

Понекогаш, можеби ќе сакате да ги зачувате или изнесете е-пораките во папка како други датотеки со формат, како што се датотеки PDF, Word или Excel во Outlook. Во Outlook, ниту една од функцијата Save as и Export не може да се справи со оваа работа. Сепак, Kutools за Outlook's Save as file алатка може да извезува повеќе пораки во папка како датотеки со повеќе формати одеднаш. Кликни за 45 дена бесплатен пробен период!
doc извоз на е-пошта до msg 8
Kutools за Outlook: со десетици практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена.

Сплит PST датотека по година

Ве молиме направете го како подолу за да ја поделат PST датотеката во години.

1. клик датотека > Информации, и во десниот дел кликнете Алатки за чистење > Архива.
doc сплит pst по година 1

2. Во Архива дијалог,

провери Архивирај ја оваа папка и сите потпапки прва опција,

и изберете една сметка или една папка што треба да се архивира во полето со листа,

во Архиви на предмети постари од секција, одберете 1 / 1 / година, ако сакате да архивирате податоци рано од 2016, можете да изберете 1 / 1 / 2016,

провери Вклучи објекти со "Не автоархив" проверени,

последно, за да изберете папка за ставање на архивската датотека.
doc сплит pst по година 2

3. клик OK. Дадена е PST-датотека која вклучува податоци рано од 1 / 1 / 2016, само преименувајте ја како 2015.

doc сплит pst по година 3
док стрелка надолу
doc сплит pst по година 4

Забелешка: Треба рачно да ги отстраните сите ставки постари од 1 / 1 / 2016 од Outlook, а потоа повторете го чекорот за да ја поделите PST датотеката во 2016 и 2017 колку што ви требаат.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.