Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да приложите е-пошта како прилог датотека во друга е-пошта во Outlook?

Ако е-мејл со важни информации што ви треба да го споделите со други, можете да го прикачите како датотека за прилог за испраќање на примачите. Всушност, можете брзо да го постигнете со функцијата за вградување во Outlook.

Прикачете е-пошта како датотека за прилози во друга е-пошта со препраќање како прилог

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Прикачете е-пошта како датотека за прилози во друга е-пошта со препраќање како прилог

Функцијата за препраќање како прилог на Outlook може да ви помогне брзо да приложите е-пошта како прилог во нова е-пошта. Ве молиме да го направите следново.

1. Изберете е-пошта што ќе ја прикачите како датотека во нова е-пошта, потоа кликнете Насловна > Повеќе > Напред како прилог. Погледнете го екранот:

2. Потоа е-мејл е креиран со избраната е-пошта во прилог Закачено полето подолу екранот. Променете го предметот на е-пошта, одберете ги примачите, компонирајте го телото на е-пошта и потоа испратете го.


Поврзани статии:Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.