Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да блокирате од канцеларии одговор пораки во Outlook?

Кога испраќате е-пошта до голема група примачи, може да не сакате да добивате одговор од канцеларијата, бидејќи овие пораки немаат смисла за вас. Оваа статија ќе воведе метод за блокирање на е-пошта од канцеларија одговор во Outlook.

Блокирајте ги е-пораките со одговор од канцеларијата со правилото

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Блокирајте ги е-пораките со одговор од канцеларијата со правилото

Можете да креирате правило за блокирање на е-пораки од одговор на канцеларијата во Outlook. Ве молиме да го направите следново.

1. клик Правила > Управувај со правила и предупредувања под Насловна tab. Погледнете го екранот:

2. Во Правила и известувања дијалог прозорецот, кликнете на Ново правило копче.

3. Во првиот Правила волшебник, Кликнете Примени правило за пораките што ги примам, а потоа кликнете на Следна копче. Погледнете го екранот:

4. Во втората Правила волшебник, ти треба да:

4.1 Одберете го со специфични зборови во предметот опција во Чекор 1 кутија;

4.2 Кликнете на текстот на врската "специфични зборови"Во Чекор 2 кутија;

4.3 Внесете ги сите зборови кои ќе ги добиете во врска со непостоењето во предметот на е-пошта и кликнете на OK копче;

4.4 Кликнете на Следна копче. Погледнете го екранот:

5. Можете да ги преместите сите пораки од одговор на канцеларијата на одредена папка или само да го избришете директно. Еве ја избрав опцијата за бришење во следното Правила волшебник. Кликнете на Следна копче за да оди напред.

6. Во следниот волшебник за правила за исклучување, кликнете на Следна копчето директно без селекција.

7. Во последното Правила волшебник, наведете го правилото како што ви треба, а потоа кликнете на Заврши копче. Погледнете го екранот:

8. Кликнете на OK копчето во Правила и известувања дијалог прозорецот за да го завршите правилото.

Отсега натаму, кога ќе добиете е-порака за одговор од канцеларијата, која субјектот ќе одговара на она што сте го навеле погоре, тој ќе биде избришан од Inbox или веднаш ќе се премести во одредена папка.


Поврзани написи:Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.