Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да ја промените стандардната боја на боите на inline коментарите во Outlook?

Вообичаено, бојата на фонтот на inline коментарите е црна во Outlook. Ако сакате да ја промените основната боја на фонт на интригираните коментари, ве молиме направете го како прикажан подолу методот.

Променете ја стандардната боја на фонтот на inline коментарите во Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Променете ја стандардната боја на фонтот на inline коментарите во Outlook

Овој дел зборува за промена на стандардната боја на фонтот на inline коментарите во Outlook. Ве молиме да го направите следново.

1. Во Outlook, кликнете датотека > Опции. Погледнете го екранот:

2. Во Оопции дијалог прозорецот, кликнете пошта во левата страна, а потоа кликнете на Канцелариски и фонтови копчето во Составување пораки секција.

3. Во Потписи и канцелариски материјал прозорецот, кликнете на Фонт копчето во Одговарање или препраќање пораки секција. Погледнете го екранот:

4. И тогаш, во Фонт дијалог прозорецот, изберете боја од бојата на фонтот паѓачката листа, а потоа кликнете на OK копче.

5. Потоа кликнете на OK кога се враќа на Потпис и Канцелариски прозорецот и Опции за Outlook прозорец.

Сега, кога ќе го напишете текстот на коментарот во телото на пораката, бојата на фонтот на inline коментарот е променета во наведениот.

Забелешка: Овој метод работи само кога одговарање или препраќање на отворена е-пошта во Outlook.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Jack · 1 days ago
  This is really amazing. Great information about blog.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  John · 1 months ago
  Same inquiry, if it is possible to only change the inline comments font color?
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Jaka · 3 months ago
  Useless. This method changes also the text appearance of the e-mail answer, not only inline comments.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Dan · 4 months ago
  When I try this, there is no option for color change at that location...
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Peter · 5 months ago
  Good idea, but then it also changes the color of the main text in the message above. How can I just change the color of the text in the comments?