Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да креирате нова е-пошта на Outlook со одредена командна линија?

Овде во оваа статија, ние ќе ви покажеме метод за создавање на нова е-пошта на Outlook со одредена командна линија.

Креирајте нова е-пошта на Outlook со одредена командна линија

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Креирајте нова е-пошта на Outlook со одредена командна линија

Ве молиме да го направите како што следува за да креирате нова е-пошта со одредена командна линија.

Креирај празно Outlook-мејл

Ако сакате само да креирате нова празна порака на Outlook, кликнете на Барај копчето во долниот лев агол на десктопот; внесете outlook.exe / c ipm.note во полето за адреса, а потоа кликнете на outlook.exe c ipm.note копче. Погледнете го екранот:

Потоа, веднаш е создаден празно имејл.

Креирајте Outlook e-mail со одреден примач

Можете да креирате Outlook e-mail со одредена адреса на примачот која се покажува во полето To.

Ве молиме кликнете на Барај копчето во долниот лев агол на десктопот; внесете outlook.exe / c ipm.note / m someone@microsoft.com во полето за адреса, а потоа кликнете го над копчето Outlook. Погледнете го екранот:

Забелешка: ве молиме да го смените someonw@microsoft.com на е-адреса на вашиот примател.

Креирајте Outlook e-mail со одреден примател, субјект и тело

Покрај тоа, можете да креирате Outlook-мејл со примач, субјект и тело со помош на командната линија. Ве молиме да го направите следново.

Кликнете на копчето за пребарување во долниот лев агол на работната површина; внесете outlook.exe / c ipm.note / m someone@microsoft.com&subject=subject%20test&body=Email%20body%20test во полето за адреса, а потоа кликнете го над копчето Outlook за да креирате е-пошта. Погледнете го екранот:

Белешки:

1. Променете го someonw@microsoft.com на е-адреса на вашиот примател. И промена на содржината на темата и телото врз основа на вашите потреби.

2. 20% покажува празно место помеѓу зборови.


Поврзани написи:Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.