Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да исклучите одредена е-сметка од испраќање и примање во Outlook?

За повеќе е-пошта сметки во Outlook, испраќање и примање на е-пораки ќе потрае пати за време на вашата секојдневна работа. Всушност, можете да исклучите некои сметки за е-пошта од испраќање и примање и само да го оставите важни за да работат во Outlook. Оваа статија ќе ви покаже метод за да го постигнете.

Исклучете одредена сметка за е-пошта од испраќање и примање во Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Исклучете одредена сметка за е-пошта од испраќање и примање во Outlook

Со исклучување на одредени е-мејл сметки од испраќање и примање на пораки ќе ја зајакне работната ефикасност на Outlook. Ве молиме да го направите следново.

1. Во Outlook, одете на Испрати и прими табот, и кликнете Испрати / примајте групи > Дефинирајте ги Send / Receive Groups. Погледнете го екранот:

2. Во Испрати / примајте групи дијалог прозорецот, кликнете на Измени копче.

3. Потоа Поставки за испраќање / примање - сите сметки се отвора прозорецот, ве молиме изберете ја сметката што ќе ја исклучите од испраќање и примање во Сметки окно, одштиклирајте го Вклучете ја избраната сметка во оваа група кутија, а потоа кликнете на OK копче. Погледнете го екранот:

4. Повторете го чекорот 3 за да исклучите други сметки за е-пошта колку што ви требаат.

Сега наведените сметки за е-пошта се исклучени од испраќање и примање во Outlook.


Поврзани статии:Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.