Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да ја исклучите содржината на прилогот од пребарувањето во Outlook?

Кога директно влегувате во текстуалната содржина за која сакате да ги филтрирате е-поштата врз основа на полето за пребарување во Outlook, резултатите од пребарувањето ќе бидат прикажани во субјектот на е-пошта, телото, како и содржината на прилогот. Ако сакате да ја исклучите содржината на прилогот од пребарувањето во Outlook, методот во оваа статија може да ви помогне.

Исклучи содржината на прилогот од пребарување во Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Исклучи содржината на прилогот од пребарување во Outlook

Всушност, можете да ја намалите условот за пребарување за да ја исклучите содржината на прилогот од пребарувањето во Outlook. Ве молиме да го направите следново.

1. Ако само сакате да пребарувате содржина "тест" во телото на е-пошта, ве молиме внесете содржина: тест во Барај кутија. Погледнете го екранот:

За пребарување само во е-пошта, ве молиме користете го овој услов за пребарување: предмет: тест.

За пребарување во предмет и тело на е-пошта, ве молиме да аплицирате предмет: тест содржина: тест.

Содржината на прилогот нема да биде вклучена во пребарувањето со е-пошта со горните критериуми за пребарување.


Поврзани статии:Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  jh · 7 days ago
  Good afternoon

  I have the KuTools add-on in my 2013 perspective

  to save the attachments that reach my mail

  I have two questions, how can I configure KuTools to save only the .txt files?
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  · 8 months ago
  I've noticed that when I do a search in Outlook, Outlook considers it a match if some of the terms I'm searching for are in a message attachment. I'd like to disable this. That is, when I search for terms in my email archive, I don't want to see something listed where some of the terms I'm searching for are in an attachment. I only want to see results where everything I'm searching for is in the message itself (or its headers).
  Plex Lucky Patcher Kodi
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   crystal · 6 months ago
   Hi,
   As mentioned in this article, if you just want to do mail search in message itself, please enter content:YourSearchContent into the Search box.
   For searching for headers(Subject), please use this search criteria: subject:YourSearchContent.