Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како привремено да исклучите одредени примачи кога праќате е-пошта до група на контакти во Outlook?

Кога испраќате е-пошта до група на контакти во Outlook, како можете да исклучите одредени примачи од групата? Оваа статија ќе ви покаже совет за да го направите.

Исклучете одредени примачи кога испраќате е-пошта во групата Контакти

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Исклучете одредени примачи кога испраќате е-пошта во групата Контакти

Подолу врвот може да ви помогне да исклучите одредени приматели од групата Контакти при испраќање на е-пошта во Outlook.

1. Откако ќе ја додадете групата Контакти во полето До, кликнете на копче за да ја проширите групата Контакти. Погледнете го екранот:

2. Потоа и Прошири листа дијалогот се појавува, ве молиме кликнете на OK копче.

3. Сега групата Контакти е проширена во полето To. Ве молиме изберете ја адресата за е-пошта што треба да ја исклучите, а потоа притиснете го Избришете клуч за бришење.

Тогаш одредени примачи се бришат и се исклучени од групата Контакти.


Поврзани статии:Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.