Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да користите кратенка за испраќање е-пошта во Outlook?

Outlook обезбедува кратенка Ctrl + Enter за да испрати е-пошта без притискање на копчето Испрати. Еве го упатството.

Користете кратенка за испраќање е-пошта во Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Користете кратенка за испраќање е-пошта во Outlook

Треба да ја овозможите опцијата во Outlook за да испраќате е-пошта со кратенка Ctrl + Enter.

1. клик датотека > Опции да се отвори Опции за Outlook дијалог-кутија.

2. Во Опции за Outlook дијалог прозорецот, одберете пошта во левата страна, проверете го CTRL + ENTER испраќа порака кутија во Испрати пораки секција, а потоа кликнете на OK копче. Погледнете го екранот:

3. Од сега па натаму, можете да ја користите кратенката Ctrl + Внесете клучеви за испраќање е-пошта во Outlook.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.