Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да ја промените големината на фонтот на означената порака во листата со е-пошта?

Кога работите со Outlook за да праќате и примате е-пораки, можете да означите некои важни пораки, но овие означени е-пораки не се издвојуваат доволно добро за да ве потсетам да ги видите или одговорите. Во овој случај, можете да го промените фонтот и големината на означените пораки за да ги направите поинтуитивно. Оваа статија ќе воведе лесен метод за вас.

Променете ја големината на фонтот на означените пораки во листата со е-пошта


Променете ја големината на фонтот на означените пораки во листата со е-пошта

За да ги прикажете означените е-пораки во одреден фонт и големина, следните чекори може да ви помогнат:

1. Започнете ја Outlook и кликнете на Inbox папка во вашата сметка дека сакате да го промените фонтот на застарените пораки, а потоа кликнете Види > Погледнете ги подесувањата, видете го екранот:

doc означен mail пошта 1

2. Во Подесувања на напреден преглед дијалог прозорецот, кликнете Условно Форматирање, видете го екранот:

doc означен mail пошта 2

3. Во исфрлен надвор Условно Форматирање дијалог-кутија:

(1.) Кликнете Додај копчето и внесете име во име кутија, а името ќе биде додадено во Правила за овој став листа;

(2.) Потоа кликнете Фонт копчето за да се оди на Фонт дијалог прозорец;

(3.) Во Фонт дијалогот, изберете го фонтот, стилот на фонтот, големината на фонтот, бојата на фонтот што ви треба.

doc означен mail пошта 3

4. Потоа кликнете OK да се врати во Условно Форматирање дијалог прозорецот, а потоа кликнете Состојба копчето за да се оди на филтри дијалог-кутија. Во филтри дијалог, кликнете Повеќе избори јазичето, а потоа проверете Само предмети кои опција, а потоа одберете се означени од мене од паѓачкото мени, видете го екранот:

doc означен mail пошта 4

5. Потоа кликнете OK > OK > OK за да ги затворите дијалозите, а вашите означени е-пораки се форматирани со одредена големина на фонт и боја колку што ви требаат, видете на екранот:

doc означен mail пошта 5Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.