Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да промените ознаката како поставувања за време на читање во Outlook?

Стандардно, во Outlook, непрочитаната е-пошта ќе биде означена како прочитана додека се движи од неа на друга. Но, некои од вас можеби ќе сакаат да седат на е-пошта за повеќе време пред да бидат означени како прочитани. Во оваа статија, јас воведам како да го сменам временскиот знак како време за читање во Outlook.

Променете ја ознаката како поставувања за време на читање

отстрани ги сите дупликати контакти од една или повеќе папки за контакти во перспектива

Во понекогаш, можеме повторно да ги додаваме истите контакти, како може да ги отстраниме дупликатните контакти од една или повеќе папки на контакти? Kutools за Outlook's Duplicate Contacts функцијата може брзо да ги отстрани или спои дупликатите контакти врз основа на е-пошта, полно име или други критериуми од една или повеќе папки за контакти. Кликни за 45 дена бесплатен пробен период!
doc отстрани дупликат contatcs
Kutools за Outlook: со десетици практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена.
Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Промена на ознаката како поставувања за време на читање Во Outlook, тука е опција може да ја смени марката како време за читање.

1. клик датотека > Опции.
знак за промена на документот како поставување на времето за читање 1

2. Во Опции дијалог, кликнете Напредно во лево окно и кликнете Прозорецот за читање во право секција.
знак за промена на документот како поставување на времето за читање 2

3. Во Прозорец за читање дијалог, проверете Означете ја ставката како прочитана кога ќе се гледа во окното за читање полето за избор и внесете го бројот на секундите на кои сакате да седите на е-пошта Почекајте секунди пред да ја означите ставката како прочитана.
знак за промена на документот како поставување на времето за читање 3

4. клик OK > OK за затворање на дијалозите.

Сега е-поштата нема да биде означена како прочитана додека не ја гледате во прозорецот за читање повеќе од 20 секунди.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.