Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да преместите пораки до одредена папка врз основа на предмет во Outlook?

Во Outlook, пораките што ги добивате содржат стотици различни теми, но во некои периоди сакате да ги преместите е-пораките во папка врз основа на специјален предмет, како можете брзо да го справите без рачно да се движите еден по еден?

Преместете ги пораките до одредена папка по тема

отстранете ги сите дупликати пораки од една поштенска папка во Outlook

Ние обично добиваме многу дупликати пораки со истите теми и прилози кои се потребни за да се отстранат Дупликат пораки in Kutools за Outlook може брзо да ги отстрани сите дупликати пораки и да ги задржи само во секунди. Кликни за 45 дена бесплатен пробен период!
doc отстрани дупликат емалис
Kutools за Outlook: со десетици практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена.
Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Преместете ги пораките до одредена папка по тема

Во Outlook, функцијата Rule може да ви помогне да постигнете многу неверојатни и автоматски операции.

1. Изберете е-пошта која содржи предмет на кој сакате да ги преместите е-поштата врз основа на, кликнете Насловна > Правила > Креирај правило.
doc преместувај е-пошта во папка врз основа на предметот 1

2. Во Креирај правило дијалог, проверете Предмет содржи и Преместете ја ставката во папка обележувачи, потоа кликнете Изберете папка.
doc преместувај е-пошта во папка врз основа на предметот 2

3. Во Правила и известувања дијалог, можете директно да изберете папка за да ги поставите е-пораките, исто така, можете да кликнете нови да креирате нова папка за да поставите.
doc преместувај е-пошта во папка врз основа на предметот 3

4. клик OK > OK > OK, потоа во Успех дијалог, проверете Стартувај го ова правило сега на порака веќе во тековната папка полето за избор. Кликни OK.
doc преместувај е-пошта во папка врз основа на предметот 4

Тогаш сите пораки со предмет на dfg во тековната папка се преместени во наведената папка.

Отсега натаму, сите дојдовни пораки содржат овој предмет автоматски ќе бидат преместени во специфичната папка.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.