Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да најдете или да пребарувате е-пораки со PDF / Excel приврзаност или други видови прикачувања во Outlook?

Во Outlook, може да добивате е-пораки со различен тип прилози, како што се PDF-датотека, Excel-датотека, Word-датотека и така натаму. Во оваа статија, јас воведам метод за пребарување пораки врз основа на типот на прилогот.

Пребарувај ги пораките врз основа на еден или повеќе прилози

Е-пораките за пребарување исклучуваат еден или повеќе типови прилози

Зачувување или извоз на повеќе пораки до други фатални датотеки (PDF / HTML / WORD / EXCEL) во Outlook

Понекогаш, можеби ќе сакате да ги зачувате или изнесете е-пораките во папка како други датотеки со формат, како што се датотеки PDF, Word или Excel во Outlook. Во Outlook, ниту една од функцијата Save as и Export не може да се справи со оваа работа. Сепак, Kutools за Outlook's Save as file алатка може да извезува повеќе пораки во папка како датотеки со повеќе формати одеднаш. Кликни за 45 дена бесплатен пробен период!
doc зачувај како датотека
Kutools за Outlook: со десетици практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена.
Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Пребарувај ги пораките врз основа на еден или повеќе прилози

За да пребарувате пораки со еден или повеќе типови прилози, можете да направите како што следува:

Е-пораките за пребарување содржат само еден тип прилози:

Изберете папка за е-пошта која сакате да пребарувате пораки врз основа на тип на прилог, напишете ext:pdf во Барај бар.
doc пребарување со прилог тип 1

Потоа, електронските пораки што содржат само додатоци во овој тип ќе бидат листа.

Е-пораките за пребарување содржат еден од типовите прилози:

Изберете папка со која сакате да пребарувате е-пораки кои содржат барем еден од типот прилози, тип ext:(pdf OR docx) во Барај бар.
doc пребарување со прилог тип 2

Тогаш ќе бидат наведени пораките што содржат прилози во еден од овие типови.

Совет: Можете да користите ИЛИ за да додадете повеќе типови.

Е-пораките за пребарување содржат повеќе прилози:

Изберете папка за која сакате да пребарувате е-пораки врз основа на повеќе типови прилози, тип ext:(pdf docx) во Барај бар.
doc пребарување со прилог тип 3

Потоа, пораките што содржат прилози во сите овие типови ќе бидат листа.

Совет: Можете да го користите просторот како сепаратор за да додадете повеќе видови прилози во лентата за пребарување.


Е-пораките за пребарување исклучуваат еден или повеќе типови прилози

Ако сакате да пребарувате електронски пораки, кои ги содржат сите типови прилози, но еден или два специфични типови, можете да направите како што следува:

Е-пораките за пребарување ги содржат сите типови прилози, но еден тип

Изберете папка за која сакате да пребарувате и напишете ext:(NOT docx) има пристигнувања: Да во Барај бар.
doc пребарување со прилог тип 4

Во овој случај, сите пораки со прилози ќе бидат список освен ако пораките содржат прилог во типот docx.

Е-пораките за пребарување ги содржат сите типови прилози, но еден или два типа

Изберете папка за која сакате да пребарувате и напишете ext:(NOT docx NOT pdf) има прилепувања: да во Барај бар.
doc пребарување со прилог тип 5

Во овој случај, сите пораки со прилози ќе бидат пребарувани, освен ако пораките содржат прилог во датотеки docx и pdf.

Совет: Можете да користите НЕ за да додадете повеќе типови.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.