Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да се покани автоматскиот состанок за напред кон одредена личност во Outlook?

Во Outlook, можете да пренасочите покана за состанок на одредено лице директно со користење на функцијата Forward рачно. Но, понекогаш, можеби ќе треба да го препратите поканата на состанокот автоматски на покана на одредено лице кога ќе го прифатите состанокот. Оваа статија, ќе разговарам за тоа како автоматско напред состанок покани на лице што е можно побрзо.

Следниот состанок поканува на одредена личност автоматски во Outlook со VBA код


Следниот состанок поканува на одредена личност автоматски во Outlook со VBA код

Еве корисен код на VBA кој може да ви помогне да го направите автоматското напредување на состанокот покани на одредено лице откако ќе го прифатите, молам направете го следново:

1. Држете го ALT + F11 клучеви за отворање на Microsoft Visual Basic за апликации прозорец.

2. Во Microsoft Visual Basic за апликации прозорец, двоен клик Оваа OutlookSession од Project1 (VbaProject.OTM) окно за да го отворите режимот, а потоа го ископирате и ставете го следниов код во празно модул.

VBA код: автоматско напред состанок поканува на одредена личност:

Public WithEvents ReceivedItems As Outlook.Items
Private Sub Application_Startup()
  Set ReceivedItems = Outlook.Application.Session.GetDefaultFolder(olFolderInbox).Items
End Sub
Private Sub ReceivedItems_ItemAdd(ByVal Item As Object)
Dim xMeetingItem As MeetingItem
Dim xMeetingResponse As MeetingItem
Dim xForwardMeeting As MeetingItem
Dim xAppointmentItem As AppointmentItem
On Error Resume Next
If TypeOf Item Is MeetingItem Then
  Set xMeetingItem = Item
  Set xAppointmentItem = xMeetingItem.GetAssociatedAppointment(True)
  Set xMeetingResponse = xAppointmentItem.Respond(olMeetingAccepted, True)
  xMeetingResponse.Send
  Set xForwardMeeting = xMeetingItem.Forward
  With xForwardMeeting
    With .Recipients
      .Add "skyyang@addin88.com" 'change address to your own
      .ResolveAll
    End With
    .Send
  End With
End If
End Sub

Забелешка: Во горенаведениот код, треба да ја смените адресата на примачот на своја.

doc авто напред состанок 1

3. Потоа зачувајте го кодот и рестартирајте го Outlook за да го преземете ефектот на кодот.

4. Сега, кога ќе примите покана за состанок, состанокот ќе биде прифатен автоматски, а во исто време, овој состанок ќе биде автоматски пренасочен кон вашето конкретно лице веднаш.

Забелешка: Овој код е достапен само за стандардната сметка.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Matheus · 16 days ago
  Ótimo código!
  Mas como faço para, em vez de aceitar os convites automaticamente e os encamilha-los, encaminhar para outro e-mail apenas os que eu aceitei (os que eu não aceitar ele ignora)?