Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да испраќате е-пошта во одредено време во Outlook?

Во Outlook, кога ќе кликнете на копчето Испрати, креираната е-пошта ќе биде испратена одеднаш. Но, понекогаш, треба да ја испратите оваа порака во подоцнежно време, како може да се справи со оваа задача во Outlook?

Испратете е-пошта во одредено време во Outlook со функција за одложено доставување


Испратете е-пошта во одредено време во Outlook со функција за одложено доставување

Во Outlook, на Достава испорака функцијата може да ви помогне да испратите е-пошта во подоцнежно време што сте го навеле, направете го следново:

1. Откако ќе ја креирате новата порака, а потоа кликнете Опции > Достава испорака во порака прозорец, видете го екранот:

doc испрати е-пошта во одредено време 1

2. Во Својства дијалог прозорецот, проверете Не доставувајте порано опција под испорака опции секција, а потоа наведете го датумот и времето кога сакате да ја испратите оваа е-пошта, видете го екранот:

doc испрати е-пошта во одредено време 2

3. Потоа кликнете Затвори копчето за да го затворите овој дијалог и кликнете Испрати копчето, сега, вашата порака се наоѓа во папката Појдовно сандаче и ќе биде испратена на одреден датум и време подоцна.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.