Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да експортирате заглавија на е-пошта до Excel или CSV во Outlook?

Во Outlook, можете да ја користите функцијата Save As за да извезувате или да конвертирате е-порака во Excel или во CSV-датотека. Но, функцијата Save As не може да работи додека само сакате да ги извезете заглавјата на е-поштата. Во оваа статија, јас се воведе брз трикови за решавање на ова.

Масовно експортирање заглавија на е-пошта за да ги одделите екселен или CSV-датотеките во исто време добра идеја3

Зачувување или извоз на повеќе пораки до други фатални датотеки (PDF / HTML / WORD / EXCEL) во Outlook

Понекогаш, можеби ќе сакате да ги зачувате или изнесете е-пораките во папка како други датотеки со формат, како што се датотеки PDF, Word или Excel во Outlook. Во Outlook, ниту една од функцијата Save as и Export не може да се справи со оваа работа. Сепак, Kutools за Outlook's Save as file алатка може да извезува повеќе пораки во папка како датотеки со повеќе формати одеднаш. Кликни за 45 дена бесплатен пробен период!
doc извоз на е-пошта до msg 8
Kutools за Outlook: со десетици практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена.

Масовно експортирање заглавија на е-пошта за да ги одделите екселен или CSV-датотеките во исто време

Во Outlook, нема функција што може да извезува само заглавија на е-пошта, но ако имате инсталирано Kutools за Outlook, нејзиниот Bulk Save алатка може брзо да извезува повеќе заглавија на е-пошта само до Excel / CSV / Word или други датотеки со формат.

Kutools for Outlook , Вклучува 100 + моќни функции и алатки за Microsoft Outlook 2016, 2013, 2010 и Office 365.

Бесплатна инсталација Kutools for Outlook, а потоа стори како подолу чекори:

1. Изберете ги пораките што сакате да ги извезувате во папката за е-пошта, и кликнете Kutools > Масовно зачувување.
Документ за експортирање на документите само да ексел csv 1

2. Во Save message as other files дијалогот, одберете патека за да ги ставите извозните датотеки, проверете го типот на датотека што сакате да го извезувате, потоа проверете Header опција, ако ви треба, проверете Include CC.
Документ за експортирање на документите само да ексел csv 2

3. клик Ok. Сега секое заглавие на е-пошта е извезено како Excel и CSV датотека поединечно.
Документ за експортирање на документите само да ексел csv 3
Документ за експортирање на документите само да ексел csv 4

Со оваа функција, можете истовремено да праќате извоз на е-пошта до други датотеки еднаш време.


Прелистување на јазичиња и уредување на повеќе документи за Word / Excel работни книги како Firefox, Chrome, Интернет Истражувај 10!

Може да бидете запознаени да гледате повеќе веб-страници во Firefox / Chrome / IE и да префрлате помеѓу нив лесно со кликнување на соодветните јазичиња. Еве, Office Tab поддржува слична обработка, која ви овозможува да пребарувате повеќе Word документи или Excel работни книги во еден прозорец на Word или Excel прозорец, и лесно да се префрлате помеѓу нив со кликнување на нивните јазичиња.
Кликни за бесплатен пробен период на Office Tab!

Пребарувајте повеќе документи во еден прозорец како Firefox


Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.