Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да испраќам е-пошта од различна адреса во Outlook?

Стандардно, активната е-сметка е адресата на испраќачот додека создава нова е-пошта во Outlook. Но, во некои случаи, сакате да испратите е-пошта од друга адреса, на пример, на сметка A@A.com, користете B@B.com како адреса на испраќачот за да испратите е-пошта. Како можеш да се справиш со оваа работа?

Испратете е-пошта од друга адреса од Од

Одговорете пораки секогаш користејќи стандардна сметкадобра идеја3

отстрани ги сите дупликати контакти од една или повеќе папки за контакти во перспектива

Во понекогаш, можеме повторно да ги додаваме истите контакти, како може да ги отстраниме дупликатните контакти од една или повеќе папки на контакти? Kutools за Outlook's Duplicate Contacts функцијата може брзо да ги отстрани или спои дупликатите контакти врз основа на е-пошта, полно име или други критериуми од една или повеќе папки за контакти. Кликни за 45 дена бесплатен пробен период!
doc отстрани дупликат contatcs
Kutools за Outlook: со десетици практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена.

Испратете е-пошта од друга адреса од Од

Всушност, во Outlook, можете да изберете друга е-адреса како адреса на испраќачот во полето за пораки.

Во порака кутија, кликнете на од, ќе биде прикажана листа со адреси на сите адреси на е-пошта, можете да изберете една како адреса на испраќачот.
doc испрати од друга адреса 1

Ако не постои посакуваната е-поштенска адреса, можете да кликнете Друга е-поштенска адреса од од паѓачката листа, и напишете ја е-поштенската адреса што ја сакате во од textbox in Испрати од друга електронска адреса дијалог, кликнете OK да ја промените како адреса на испраќачот.

doc испрати од друга адреса 2 doc стрелка десно doc испрати од друга адреса 3

Одговорете пораки секогаш користејќи стандардна сметка

Ако сакате секогаш да ја користите стандардната сметка како испраќач додека одговарате на е-пораки, можете да го овозможите Always reply with default account опција во Kutools за Outlook.

1. клик Kutools > Options in Options група.
doc испрати од друга адреса 4

2. Во Опции дијалог, под Reply табот, провери Always reply with default account опција. Кликни OK за да го затворите дијалогот.
doc испрати од друга адреса 5

Отсега натаму, без оглед на сметката на која сте, стандардната сметка ќе се користи како испраќач додека одговарате на е-пораки.


Прелистување на јазичиња и уредување на повеќе документи за Word / Excel работни книги како Firefox, Chrome, Интернет Истражувај 10!

Може да бидете запознаени да гледате повеќе веб-страници во Firefox / Chrome / IE и да префрлате помеѓу нив лесно со кликнување на соодветните јазичиња. Еве, Office Tab поддржува слична обработка, која ви овозможува да пребарувате повеќе Word документи или Excel работни книги во еден прозорец на Word или Excel прозорец, и лесно да се префрлате помеѓу нив со кликнување на нивните јазичиња.
Кликни за бесплатен пробен период на Office Tab!

Пребарувајте повеќе документи во еден прозорец како Firefox


Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.