Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како секогаш да носиш потсетници пред апликациите во Outlook?

По дифолт, прозорецот за потсетници на Outlook се отвора зад другите отворени прозорци. Затоа, може да пропуштите некои важни потсетници во Outlook за време на вашето зафатено време. За да избегнете недостатоци на потсетници во Outlook, најдобриот начин е секогаш да ги носите потсетниците пред сите отворени прозорци. Методот во оваа статија ќе ви помогне да го постигнете.

Секогаш донесувајте потсетници пред апликациите со код на VBA


Секогаш донесувајте потсетници пред апликациите со код на VBA

Ве молиме да го примените следниов VBA код за секогаш да ги носите потсетниците пред апликациите во Outlook.

1. Во Outlook, притиснете го Alt + F11 клучеви за отворање на Microsoft Visual Basic за апликации прозорец.

2. Во Microsoft Visual Basic за апликации прозорец, двоен клик на Оваа OutlookSession во левата страна за да го отворите прозорецот за код. Потоа копирајте го кодот подолу во прозорецот.

Код на VBA: Секогаш внесете потсетници за да не се запрашате

Private Sub Application_Reminder(ByVal Item As Object)
'Updated by ExtendOffice 20180814
Dim xAppointment As AppointmentItem
If Item.Class = olAppointment Then
    Set xAppointment = Item
    MsgBox xAppointment.Subject, 4096 + vbInformation + vbOKOnly, "Outlook reminders"
End If
End Sub

3. Притиснете го копчето Alt + Q клучеви за да го затворите Microsoft Visual Basic за апликации прозорец.

Од сега па натаму, кога ќе се појави потсетник во Outlook, an Опомени за Outlook дијалогот ќе се прикаже пред тековниот користен прозорец. Можете да кликнете на OK копчето за да се префрли на прозорецот за потсетници Outlook веднаш. Погледнете го екранот:Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.