Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да автоматски препраќате пораки до одредено лице кога не сте во канцеларија во Outlook?

Ако сте примиле некои пораки на вашиот одмор, не е погодно за вас да се справите со нив. Во овој случај, можете автоматски да ги пренасочите кон вашиот соработник кој може да ви помогне да одговорите на пораките. Оваа статија, ќе разговарам за тоа како автоматски да испраќате е-пошта на одредена личност кога примате е-пошта во Outlook.

Автоматски препраќај пораки до одредено лице кога не си на работа со креирање правила

Автоматски препраќајте пораки до одредено лице кога не сте служеле со користење на Kutools за Outlook


Автоматски препраќај пораки до одредено лице кога не си на работа со креирање правила

Можете да креирате правила за автоматско препраќање на сите пораки или специфични пораки до посакуваното лице што го сакате, ве молиме со следниве чекори:

1. Кликнете Правила > Управувај со правила и предупредувања, во исфрлен надвор Правила и известувања дијалог прозорецот, кликнете Ново правило под Правила за е-пошта табот, видете го екранот:

doc авто напред надвор од канцеларија 1

2. Во првиот Правила волшебник дијалог, кликнете Примени правило за пораките што ги примам опција од Започнете од празно правило секција, видете го екранот:

doc авто напред надвор од канцеларија 2

3. Кликнете Следна копчето за да одите до вториот дијалог, во овој волшебник за чекори, можете да ги наведете условите за кои сакате автоматски да пренасочат одредени пораки, ако треба да ги пренасочите сите пораки што примаат, прескокнете го овој чекор и кликнете на Следна копчето директно, потоа се појави брзо поле за пораки, кликнете Да копче, видете го екранот:

doc авто напред надвор од канцеларија 3

4. Сега, во третиот волшебник, проверете проследи го до луѓето или опцијата на јавна група во Чекор 1: Изберете акција (и) листа, а потоа кликнете луѓе или јавна група текст за хиперврска за да отиде на Адреса на правилата дијалогот и изберете го лицето на кое сакате да ги препраќате пораките. Погледнете го екранот:

doc авто напред надвор од канцеларија 4

5. Потоа кликнете OK > Следна за да отидете во дијалогот за четвртиот волшебник, изберете какви било исклучоци кои сакате да ги примените на ова правило, исто така можете да го прескокнете овој чекор, кликнете на кликање Следна копче, видете го екранот:

doc авто напред надвор од канцеларија 5

6. Во последното Правило волшебник дијалог прозорецот, внесете име за ова правило во чекор 1 и проверете Вклучи го ова правило опција во чекор 2, видете го екранот:

doc авто напред надвор од канцеларија 6

7. Кликнете Заврши копчето, а потоа кликнете OK копчето во Правила и известувања дијалог-кутија, сега, кога ќе добиете нова е-пошта, тој ќе биде автоматски напред кон посакуваното лице што го наведовте.


Автоматски препраќајте пораки до одредено лице кога не сте служеле со користење на Kutools за Outlook

Ако имате инсталирано Kutools за Outlook, На Напред функција може да ви помогне да ги пренасочите сите или специфичните дојдовни пораки до одредена личност колку што е можно побрзо.

Kutools за Outlook : со повеќе од 20 практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 60 дена.

По инсталирањето Kutools за Outlook, направете го следново:

1. Кликнете Kutools > Напред > Овозможи автоматско пренасочување, видете го екранот:

doc авто напред надвор од канцеларија 7

2. Во Поставки за автоматско пренасочување дијалог прозорецот, кликнете нови копче, видете го екранот:

doc авто напред надвор од канцеларија 8

3. Во Автоматско пренасочување дијалог прозорецот, кликнете Приматели копчето за да ги одберете лицата за кои сакате да ги пренасочите е-пораките, а потоа одберете Сите добиваат е-пораки опција која сакате да ги препраќате сите дојдовни пораки. Погледнете го екранот:

doc авто напред надвор од канцеларија 9

Забелешка: Ако само треба да ги пренасочите само одредени пораки, ве молиме кликнете Прилагодено опција, а потоа наведете ги правилата што ви се потребни. Погледнете го екранот:

doc авто напред надвор од канцеларија 10

4. И потоа кликнете OK > OK за да ги затворите дијалозите, сега, кога ќе пристигне нова е-пошта, ќе биде автоматско напред кон посакуваното лице што го наведовте веднаш.

Кликни за да преземете Kutools за Outlook и бесплатен пробен период сега!Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.