Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како секогаш да ги прикачувате важните пораки до врвот на папка во Outlook?

Во Outlook, за да ги спречите важните електронски пораки да бидат удавени од стотици пораки, можете да ги прикачите важните пораки секогаш во горниот дел од папката за брзо наоѓање и гледање на нив.

Забележете ги важните пораки до врвот на папката

Овозможи ги Вашите пораки со Kutools за Outlookдобра идеја3

Автоматско поп потсетници, додека важни пораки доаѓаат и секогаш игла врвот во Outlook

Важните пораки можат да бидат покриени со други пораки, ако има стотици пораки кои доаѓаат секој ден. За да бидете сигурни дека важните пораки не се изоставени, Kutools за Outlook's Потсетници за пораки алатка, ќе ги наведе емисиите кои ги исполнуваат критериумите што ги правите во Панелот за потсетници за пораки како што е прикажано на екранот подолу. Кликни за бесплатен пробен период од 45-ден со целосни карактеристики!
doc важен е-мејл потсетник 5
Kutools за Outlook: со десетици практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена.

Забележете ги важните пораки до врвот на папката

Во Outlook, нема начини да се прицврстат специфични пораки до врвот на папката во мејлинг листата, само вие можете да ги наведете важните пораки во задачата да го направите панелот.

1. Во приказот на е-пошта, десен клик на е-поштата што сакате да ја прикачите на врвот на папката во мејлинг листата, кликнете Следи го > Нема датум во контекстното мени.
doc секогаш ги спомнува важните пораки на врвот 1

2. Повторете го чекорот за да додадете следење на сите важни пораки што сакате да ги прикачите еден по еден.

3. Одете до приказот Задача, кликнете Види > To-Do Bar > Задачи за да се прикаже Да се ​​направи Бар.
doc секогаш ги спомнува важните пораки на врвот 2

Сега сите важни пораки се наведени на врвот на Да се ​​направи лента во десната страна на прегледот Задача. Можете да кликнете двапати на задачата за да ја отворите во полето за пораки.
doc секогаш ги спомнува важните пораки на врвот 3

Овозможи ги Вашите пораки со Kutools за Outlook

Ако сакате да излезете од потсетници, додека важни пораки се дојдовни, а потоа закачите ги важните пораки на врвот во Outlook, на Важни пораки Потсетници корист на Kutools за Outlook може да ви помогне.

Kutools for Outlook , Вклучува 100 + моќни функции и алатки за Microsoft Outlook 2016, 2013, 2010 и Office 365.

Бесплатна инсталација Kutools за Outlook, а потоа стори како подолу чекори:

Прво, треба да креирате правила за да поставите што е важно е-пошта.

1. клик Kutools More > Потсетници за пораки > Важни пораки Опции за потсетници.
doc важен е-мејл потсетник 1

2. Во дијалогот за појавување, под Генералниот табот, проверете ги сметките што ги користите, проверете Прикажи го подвижното потсетување кога ќе примите нова важна порака Обележувач.
doc важен е-мејл потсетник 2

3. Под Правила табот, кликнете нови за да додадете текст што сакате да го оцените е-пошта ако е важно врз основа на.
doc важен е-мејл потсетник 3

4. клик Ok. Сега се создадени правила за важни пораки.

Сега треба да ја овозможите услугата за потсетници за пораки.

5. клик Kutools More > Потсетници за пораки > Потсетници за пораки за да го активирате.
doc важен е-мејл потсетник 4

Од сега па натаму, важните пораки ќе бидат наведени во панелот за потсетници за пораки додека не ги отстраните од панелот.
doc важен е-мејл потсетник 5

Совет:

1. Ако сакате да ја отстраните важната е-пошта откако ќе ја прочитате, можете да проверите Избришете ја пораката од списокот на потсетници по читањето полето за избор во Опции за потсетници за важни пораки дијалог.

2. Постојат некои брзи алатки во менито со десен клик.
doc важен е-мејл потсетник 6


Прелистување на јазичиња и уредување на повеќе документи за Word / Excel работни книги како Firefox, Chrome, Интернет Истражувај 10!

Може да бидете запознаени да гледате повеќе веб-страници во Firefox / Chrome / IE и да префрлате помеѓу нив лесно со кликнување на соодветните јазичиња. Еве, Office Tab поддржува слична обработка, која ви овозможува да пребарувате повеќе Word документи или Excel работни книги во еден прозорец на Word или Excel прозорец, и лесно да се префрлате помеѓу нив со кликнување на нивните јазичиња.
Кликни за бесплатен пробен период на Office Tab!

Пребарувајте повеќе документи во еден прозорец како Firefox


Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.