Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да го стартува Outlook минимизиран или минимизиран до лента?

Оваа статија ќе ви покаже како да го стартувате Outlook во минимизирана состојба, или да го стартувате Outlook минимизирано до послужавник во детали.

Стартувај Outlook минимизиран или минимизиран во лента


Стартувај Outlook минимизиран или минимизиран во лента

Ве молиме да го направите следниов за да го стартувате Outlook минимизиран или минимизиран за послужавник.

1. Престанете со Outlook, пронајдете го Outlook иконата на десктопот, кликнете со десното копче, а потоа одберете Направете кратенка од контекстното мени. Погледнете го екранот:

2. Потоа друг Outlook иконата е креирана на вашата работна површина, кликнете со десното копче и одберете Својства.

3. Во Outlook Properties дијалог прозорецот, одберете Минимизирано од Испратена паѓачката листа под Кратенка табот, кликнете на Применуваат копчето и потоа кликнете на OK копче. Погледнете го екранот:

Отсега натаму, кога ќе го стартувате Outlook со користење на оваа нова креирана кратенка, таа ќе биде во минимизирана состојба.

Забелешка: За да се минимизира изгледот на системската лента, одете во областа за известување на вашиот компјутер, пронајдете ја иконата Outlook и кликнете со десното копче, потоа вклучете ја Скриј кога се минимизира функционира како прикажано подолу скриншот.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.