Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да скриете е-адреси во листата за дистрибуција во Outlook?

Додека ги испраќате пораките до повеќе приматели кои не се познаваат меѓусебно, можеби ќе сакате да ги скриете e-mail адресите за безбедност. Во оваа статија, јас се воведе метод за криење на е-мејл адреси во дистрибуција листа во Outlook.

Сокриј ги е-адресите во листата за дистрибуција

Auto Bcc на некој додека испраќа е-пораки од Kutools за Outlookдобра идеја3


Сокриј ги е-адресите во листата за дистрибуција

Во Outlook, ако не сакате да ги прикажете е-адресите на примачите, можете да го користите Bcc.

1. Во полето за порака, кликнете Опции табот, и кликнете на Bcc копче за да се прикаже Поле за пренасочување на заглавието на пораката.
doc скриј-мејл адреса при испраќање на 1

2. Кликнете на Bcc копче за да овозможите Изберете Имиња: Контакти дијалогот, потоа изберете ја листата за дистрибуција или контактите за кои сакате да испратите е-пошта, кликнете Bcc копчето за да ги додадете во Bcc линија.

doc скриј-мејл адреса при испраќање на 2
док стрелка надолу
doc скриј-мејл адреса при испраќање на 3

3. клик OK за да се вратите на прозорецот за пораки, испратете го како и обично откако ќе ја уредувате е-поштата.

Сега адресите на примачите ќе бидат скриени.


Auto Bcc на некој додека испраќа е-пораки од Kutools за Outlook

Ако сакате автоматски да добиете Bcc на некој кој го испраќате во Outlook, можете да аплицирате Kutools за Outlook"S Auto CC / Bcc алатка.

Kutools for Outlook , Вклучува 100 + моќни функции и алатки за Microsoft Outlook 2016, 2013, 2010 и Office 365.

Бесплатна инсталација Kutools за Outlook, а потоа стори како подолу чекори:

1. клик Kutools > CC / BCC > Авто CC / BCC менаџер.
doc скриј-мејл адреса при испраќање на 4

2. клик нови in Авто CC / BCC менаџер дијалогот за да креирате ново правило.
doc скриј-мејл адреса при испраќање на 5

3. Во Автоматски CC / BCC дијалогот, даде новото правило име Име на правило полето за текст, кликнете Приматели да се отвори Изберете Имиња: Контакти дијалогот, одберете го контактот што сакате да го добиете Auto Bcc, кликнете Bcc за да го додадете Bcc линија.
doc скриј-мејл адреса при испраќање на 6

4. кликнете OK да се вратиме назад Автоматски CC / BCC дијалог, проверете Сите излези е-пошта опција. Кликни OK > OK за затворање на дијалозите.
doc скриј-мејл адреса при испраќање на 7

5. клик Kutools > CC / BCC > Овозможи Авто CC / BCC да се земе авто BCC ефект.
doc скриј-мејл адреса при испраќање на 8

Совет: Ако сакате да автоматски Bcc во некои посебни случаи, можете да го користите Прилагодено опција за уредување на критериумите како што ви треба.
doc скриј-мејл адреса при испраќање на 9Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.