Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како секогаш да комуницирате со некој додека испраќате е-пошта преку Outlook?

Општо земено, додека испраќате е-пораки во Outlook, можете рачно да комуницирате со некого како што ви треба. Но, понекогаш, можеби ќе сакате да секогаш CC за себе или за некој автоматски додека испраќате е-пошта преку Outlook. Во овој случај, дали има некој начин автоматски да комуницира со некого додека испраќа пораки?

Направете правило за автоматски КК на некој додека испраќате е-пошта

Овозможете автоматска CC функција со Kutools за Outlookдобра идеја3


Направете правило за автоматски КК на некој додека испраќате е-пошта

1. клик Насловна > Правила > Управувај со правила и предупредувања.
doc auto cc 1

2. Во Правила и известувања дијалог, кликнете Ново правило.
doc auto cc 2

3. Потоа внатре Правила волшебник дијалог, одберете Примени правило за пораките што ги испраќам in почеток од празно правило секција.
doc auto cc 3

4. клик Следна > Следна > Да, потоа проверете CC порака до луѓе или јавна група вкликнете на луѓе и јавна група во делот Чекор 2.
doc auto cc 4

5. Во Адреса на правилата дијалог, одберете и додадете еден или повеќе контакти во До поле.
doc auto cc 5

6. клик OK > Следна > Следна, во последниот чекор, наведете го правилото како што ви треба во Чекор 1 секција, кликнете Заврши.
doc auto cc 6

7. Врати се назад Правила и известувања дијалогот, правилото е креирано и наведено во полето со листа, кликнете OK or Применуваат за да го затворите дијалогот.
doc auto cc 7


Овозможете автоматска CC функција со Kutools за Outlook

Ако имате Kutools за Outlook во вашиот Outlook, можете да го примените CC / BCC функционира за да создаде правило за автоматско КК и да го вклучите или оневозможите правилото во секое време како што ви треба.

Kutools for Outlook , Вклучува 100 + моќни функции и алатки за Microsoft Outlook 2016, 2013, 2010 и Office 365.

Бесплатна инсталација Kutools за Outlook, а потоа стори како подолу чекори:

1. клик Kutools > CC / BCC > Авто CC / BCC менаџер.
doc auto cc 8

2. Во Авто CC / BCC менаџер дијалог, кликнете нови копчето за да креирате ново правило.
doc auto cc 9

3. Во Автоматски CC / BCC дијалог, даде име на правилото во Име на правило полето за текст, кликнете Приматели. Во пукањето Изберете контакти со контакти дијалог, додадете ги контактите или напишете е-мејл адреси до CC поднесена.
doc auto cc 10

4. клик OK > OK > OK за да ги затворите дијалозите.

5. Потоа оди Kutools > CC / BCC, Кликнете Овозможи Авто CC / BCC за да го активирате ова правило.
doc auto cc 11

Од сега па натаму, сите испади електронски пораки ќе бидат авто CC на некој што сте го навеле во правилото.

Совет: Ако сакате да авто КК некој со некои критериуми, само изберете Прилагодено in Автоматски CC / BCC дијалог, а потоа наведете ги критериумите.
doc auto cc 12Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.