Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да креирате папка Сите пошта за да ги споите дојдовното сандаче и испратите објекти во Outlook?

Во Outlook сметки, испратените ставки и примените е-пораки се ставаат во две папки, но во некои периоди сакате да ги споите е-пораките во фолдерот Inbox и папката Sent Items во една папка, како можете да ја решите работата?

Креирајте папка за сите пошта за да ги споите примени сандаче и испратите објекти во Outlook

Креирајте папка Сите пошта за да ги споите конкретните папки во една со Kutools за Outlookдобра идеја3


Креирајте папка за сите пошта за да ги споите примени сандаче и испратите објекти во Outlook

1. Овозможете ја сметката што ја користите во Outlook, кликнете Папка > Нова папка за пребарување.
doc сите пошта 1

2. Во Нова папка за пребарување дијалог, одберете Направете сопствена папка за пребарување во Прилагодено група на Изберете папка за пребарување секција, потоа кликнете Избери in Прилагодете ја папката за пребарување секција.
doc сите пошта 2

3. Во пукањето Папка со прилагодено пребарување дијалогот, дајте име во папката за нова пребарување име полето за текст, кликнете Погледни ги, Во Изберете папка дијалог, проверете Inbox и Испрати Само ставки.
doc сите пошта 3

4. клик OK > OK, тогаш а Microsoft Outlook се појавува брзо поле, ве молиме кликнете на Да копче.
doc сите пошта 4

5. клик OK, тогаш сите ставки во папките Inbox и Sent Items се собираат во новата папка за пребарување.
doc сите пошта 5


Креирајте папка Сите пошта за да ги споите конкретните папки во една со Kutools за Outlook

Ако не сакате само да ги споите папките "Примени и испратени предмети", можете да ги користите Kutools за Outlook"S Консолидирање на папките алатка за спојување на папки во една што ви треба.

Kutools for Outlook, Вклучува 100 + моќни функции и алатки за Microsoft Outlook 2016, 2013, 2010 и Office 365.

Бесплатна инсталација Kutools за Outlook, а потоа стори како подолу чекори:

1. клик Kutools More > Консолидирање на папките.
doc сите пошта 6

2. Во Спојување повеќе папки во една дијалог, одберете Папки за пошта и пост од паѓачката листа, кликнете Додај.
doc сите пошта 7

3. Во Изберете папки дијалог, проверете ги папките низ сметките што сакате да ги споите, проверените папки ќе бидат прикажани на десната страна Папки секција.
doc сите пошта 8

4. клик OK да се вратиме назад Спојување повеќе папки во една дијалог, во Дестинација папка секција, одберете или креирајте папка за да ги поставите објектите за спојување.
doc сите пошта 9

5. клик OK, дијалог се појавува додека е комплицирано, кликнете OK да заврши. Потоа сите проверени папки се споени во еден.

doc сите пошта 10 doc сите пошта 11

Совет:

1. Со Консолидирање на папките алатка, можете, исто така, може да се комбинираат предмети врз основа на временски опсег.

2. Можете да проверите Движете ги ставки наместо копирање да ги преместите предметите во една.
doc сите пошта 12Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.