Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да се идентификуваат локацијата на папката за барање на е-пошта во Outlook?

Во Outlook, можете да пребарувате пораки со внесување на критериумите во лентата за пребарување, но дали може да ја идентификувате локацијата на папката на резултатите од пребарувањето додека пребарувате низ повеќе сметки? Во оваа статија, јас ќе се воведе методот за идентификување на папки на пребарувањето пораки во Outlook.

Прикажи име на папка во Поштенски листа

Одете во папка директно по пребарување со Kutools за Outlook


Прикажи име на папка во Поштенски листа

Во Outlook, можете да поставите за да го прикажете името на папката во листата на мејлинг додека пребарувате.

1. Прво, осигурај се дека скалата за пребарување е Сите ставки на Outlook.
doc локација на е-пошта за пребарување 1

2. клик Види > Додај колони.
doc локација на е-пошта за пребарување 2

3. Во Прикажи колони дијалог, направете го следното:

1) изберете Сите поштенски полиња од Изберете достапни колони од паѓачката листа;

2), потоа кликнете Во папка in Достапни колони панел;

3) кликнете Додај за да додадете Во папка до Прикажи ги овие колони во овој редослед панел;

4) Кликнете Премести да се премести Во папка до врвот.doc локација на е-пошта за пребарување 3

4. клик OK. Сега по пребарување, името на папката ќе биде прикажано на врвот на секој резултат од е-пошта.
doc локација на е-пошта за пребарување 4


Одете во папка директно по пребарување со Kutools за Outlook

Ако имате Kutools за Outlook инсталиран во Outlook, можете да го користите Отворена папка алатка која влегува во десен клик на менито за брзо да ја отвори папката на резултатот од пребарувањето.

Kutools for Outlook, Вклучува 100 + моќни функции и алатки за Microsoft Outlook 2016, 2013, 2010 и Office 365.

Бесплатна инсталација Kutools за Outlook, а потоа стори како подолу чекори:

1. Прво, осигурај се дека скалата за пребарување е Сите ставки на Outlook.

2. По пребарувањето, десен клик на резултатот за да изберете Отворена папка формирајте го менито со десен клик.
doc локација на е-пошта за пребарување 5

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.