Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да го покажете резултатот од пребарувањето во нов таб од Outlook?

Кога пребарувате елементи во Outlook, главниот Outlook прозорец е преземен од резултатите од пребарувањето. Ако треба да ги оставите овие резултати од пребарување отворени и да продолжите да се занимавате со друга работа во папката Calendar или Contacts, можете да отворите нов таб за пребарување и задржување на главниот прозорец. Како може да ја реши оваа работа во Outlook?

Покажете го резултатот од пребарувањето во нов таб со функцијата за напредно пребарување

Прикажи го резултатот од пребарувањето во ново јазиче со функција Отвори во нов прозорец

Прикажи го резултатот од пребарувањето во ново јазиче со отворање нов прозорец на Outlook


Покажете го резултатот од пребарувањето во нов таб со функцијата за напредно пребарување

Можете да го примените Напредно пребарување функција за да ги добиете резултатите од пребарувањето во друг нов прозорец, направете го следново:

1. Кликнете во полето за пребарување за да го активирате Барај лента, а потоа кликнете Алатки за пребарување > Напредно пребарување од Барај табот, видете го екранот:

doc пребарување во нов таб 1

2. Потоа, во екранот Напредно пребарување дијалог прозорецот, внесете ги критериумите што сакате да ги пребарувате, а потоа кликнете Најдете сега копчето и сите филтрирани елементи ќе бидат наведени во овој дијалог прозорец.

doc пребарување во нов таб 2


Прикажи го резултатот од пребарувањето во ново јазиче со функција Отвори во нов прозорец

Можете исто така да отворите нов Outlook прозорец, а потоа да направите пребарување во овој нов таб, ве молиме да го направите следново:

1. Изберете папка во Outlook, а потоа кликнете со десното копче, одберете Отвори во нов прозорец опција од контекстното мени, видете го екранот:

doc пребарување во нов таб 3

2. И тогаш, отворен е нов Outlook прозорец, сега можете да пребарувате во овој нов прозорец колку што ви треба.

doc пребарување во нов таб 4


Прикажи го резултатот од пребарувањето во ново јазиче со отворање нов прозорец на Outlook

За да ги прикажете резултатите од пребарувањето во нов таб, можете исто така да стартувате нов прозорец на Outlook со едноставна кратенка.

Ве молиме притиснете Префрлат клуч и во меѓувреме лево кликнете на иконата Outlook на лентата со задачи, и еден нов прозорец на Outlook се отвора одеднаш. Можете да го користите инстантното пребарување во секој прозорец како што ви треба.

doc пребарување во нов таб 5Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.