Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како секогаш да ги прикажувате претстојните состаноци во Outlook?

Во Outlook, може да има десетици состаноци во вашиот календар, но дали знаете како да ги прикажете претстојните состаноци во поштенскиот дел?

Секогаш прикажувај ги претстојните состаноци со функцијата Док на врвовите

Секогаш прикажувај ги претстојните состаноци со функцијата To-Do Bar


Секогаш прикажувај ги претстојните состаноци со функцијата Док на врвовите

Во пошта поглед, десен клик на иконата на календарот на навигација Панел, одберете Обвинителна клупа ѕиркајте од контекстното мени.
doc ги прикажува претстојните состаноци 1

Тогаш претстојните состаноци ќе бидат прикажани на десната страна во приказот Пошта.
doc ги прикажува претстојните состаноци 2


Секогаш прикажувај ги претстојните состаноци со функцијата To-Do Bar

Исто така, можете да ги прикажете претстојните состаноци на лентата за задачи.

Кликнете Види > To-Do Bar > календар.
doc ги прикажува претстојните состаноци 3

Тогаш претстојните состаноци ќе бидат прикажани и во погледот Пошта.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.