Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да креирате правила за автоматско поставување примени пораки како голема важност во Outlook?

Во Outlook, важните пораки ќе бидат покриени ако вашите примени пораки се стотици и илјадници еден ден. Во оваа статија, јас се воведе некои трикови за да го поставите некои пораки како голема важност што може да издвоите во неред пораки во Outlook.

Направете правило за автоматско поставување на пораки како голема важност

Поставете ги пораките како важни со Kutools за Outlookдобра идеја3

Направете правило за автоматско поставување на пораки како голема важност

Во Outlook функцијата Rules може да ви помогне да поставите пораки како голема важност.

1. клик Насловна > Правила > Управувај со правила и предупредувања, Кликнете Ново правило во Правила и известувања дијалог.
doc auto set доби како високо важен 1 doc auto set доби како високо важен 2

2. Во Правила волшебник дијалог, одберете Примени правило за порака што ја примам in Започнете од празно правило секција.
doc auto set доби како високо важен 3

3. клик Следна, проверете со специфични зборови во субјектот или телото или други полиња за избор како што ви треба Step1 секција, кликнете специфични зборови in Step2 потоа додадете ги зборовите што ги користите за означување на пораките како голема важност врз основа на.
doc auto set доби како високо важен 4

4. клик OK > Следна, во овој прозорец, проверете означете го како важност полето за избор во Step1, Кликнете значење in Чекор 2 и одберете Високо од Важност дијалог.
doc auto set доби како високо важен 5

5. клик OK > Следна > Следна, се појавува дијалог за да ве потсетам дали продолжите, кликнете Да.
doc auto set доби како високо важен 6

6. Во последниот прозорец, задржи Вклучи го ова правило избрани. Кликни Заврши > OK за да го завршите создавањето на ова правило.
doc auto set доби како високо важен 7

Од сега па натаму, пораките што ги добивте кои го содржат конкретниот текст во субјектот или телото автоматски ќе се обележат како голема важност.
doc auto set доби како високо важен 8


Поставете ги пораките како важни со Kutools за Outlook

Бидејќи функцијата Правила е сложена, тука претставам корисна алатка - Kutools за Outlook, нејзиниот Потсетници за пораки функцијата може да ги наброи сите важни електронски пораки што содржат конкретни текстови за вас.

Kutools for Outlook , Вклучува 100 + моќни функции и алатки за Microsoft Outlook 2016, 2013, 2010 и Office 365.

Бесплатна инсталација Kutools за Outlook, а потоа стори како подолу чекори:

1. клик Kutools More > Потсетници за пораки > Важни пораки Опции за потсетници.
doc auto set доби како високо важен 9

2. Во Важни пораки за потсетници за пораки дијалог, под Генералниот табот, одберете ја сметката што сакате да ја проверите важните пораки.
doc auto set доби како високо важен 10

3. клик Правила табот, потоа кликнете нови за да додадете специфичен текст што сакате да го проверите ако е важно е-пошта базирана на еден по еден.
doc auto set доби како високо важен 11

4. клик OK > OK за затворање на дијалозите.

5. клик Kutools More > Потсетници за пораки > Потсетници за пораки за да ја овозможите оваа алатка.
doc auto set доби како високо важен 12

Сега пораките ги содржат специфичните текстови во телото, предметот или адресата ќе се сметаат за важни е-пораки и ќе бидат наведени во Важното поле кога ќе пристигнат.
doc auto set доби како високо важен 13Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.