Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како секогаш да се прикажува целосната е-адреса во мејлинг листата?

Вообичаено, името на испраќачот е прикажано во мејлинг листата на фолдерот Inbox, но понекогаш може да сакате целосната е-адреса на испраќачот да биде прикажана како што е прикажано на следниот скриншот. Како може да ја покажете е-поштенската адреса на испраќачот во Inbox на Outlook?

doc прикажи имејл адреса 4

Секогаш прикажувај целосна е-адреса во мејлинг листата во Outlook


Секогаш прикажувај целосна е-адреса во мејлинг листата во Outlook

Следните чекори може да ви помогнат да ја прикажете е-адресата на испраќачот во мејлинг листата на Inbox папка, молам направете го следново:

1. Кликнете Види > Додај колони, видете го екранот:

doc прикажи имејл адреса 1

2. Во Прикажи колони дијалог прозорецот, молам направете следниве операции:

(1.) Кликнете Нова колона копче за да одат на Нова колона дијалог прозорец;

(2.) Во Нова колона дијалогот, наведете име за оваа нова колона;

(3.) Потоа изберете Формула од тип паѓачка листа;

(4.) И тогаш, ставете ја оваа формула во Формула кутија: IIf (InStr ([SearchFromEmail], "@") = 0, "", лево ([SearchFromEmail], InStr ([SearchFromEmail], "@") - 1) + "@" + средно ([SearchFromEmail], InStr [SearchFromEmail], "@") + 1)).

doc прикажи имејл адреса 2

3. Потоа кликнете OK да се врати во Прикажи колони дијалог прозорецот, а потоа одберете го новото име на колоната што сте го создале и преместете го на саканата локација со кликање Премести копчето, овој пример, ќе го помешам пред предмет колона, видете го екранот:

doc прикажи имејл адреса 3

4. И потоа, кликнете OK копчето за да го затворите овој дијалог, сега, е-поштенските адреси на испраќачот ќе бидат прикажани во мејлинг листата како што е прикажано следното прикажување на екранот:

doc прикажи имејл адреса 4Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.